Paulo Sousa

i

Autor: Paweł Dąbrowski / Super Express Paulo Sousa

Spektakularny upadek Sousy zbliża się wielkimi krokami? Piłkarze Flamengo wściekli na Portugalczyka

2022-01-18 9:26

Paulo Sousa od niespełna miesiąca jest trenerem brazylijskiego Flamengo. Dla tego klubu postanowił uciec z reprezentacji Polski w bardzo nieodpowiednim momencie dla kadry. Być może niebawem okaże się, że ta decyzja będzie fatalna w skutkach dla Portugalczyka. Doniesienia z Brazylii mówią o tym, że jego nowi piłkarze są coraz bardziej sfrustrowani decyzjami trenera i nie zamierzają tego ukrywać.

Paulo Sousa wielu Polakom dał się poznać jako osoba niegodna zaufania, która nie dba o interesy zespołu. Inaczej nie da się opisać tego, co Portugalczyk zrobił pod koniec ubiegłego roku. W święta Bożego Narodzenia okazało się, że szkoleniowiec dostał ofertę od brazylijskiego Flamengo i postanowił rzucić wszystko by przeprowadzić się do Kraju Kawy.

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem roku FIFA! Brawo, jesteś wielki!

Koniec Sousy we Flamengo jest bliski? Najnowsze doniesienia

PZPN i reprezentacja została postawiona w bardzo trudnej sytuacji. Cezary Kulesza musiał zacząć poszukiwania nowego selekcjonera, a w Internecie i mediach na Sousę spadła masa krytyki. Samego Portugalczyka zapewne to nie obchodzi, ale może się okazać, że trener popełnił spory błąd i niebawem słono za niego zapłaci.

Ważne informacje dla reprezentacji Polski przed barażami! Na tę decyzję czekało dwóch naszych piłkarzy

Niedawno brazylijskie media poinformowały o liście nakazów i zakazów, jakie Sousa wprowadził we Flamengo. Zawodnicy nie mogli m.in. korzystać z telefonów w centrum treningowym. Wiadomo, że nowy szkoleniowiec chce wprowadzać nowe zasady, ale trzeba wiedzieć, jak to robić. Tymczasem Sousa najwyraźniej nie zrobił "badania rynku".

Sonda
Kto powinien zastąpić Paulo Sousę?

Piłkarze wściekli na Paulo Sousę. Portugalczyk miał przesadzić

Dziennikarz Milton Neves donosi bowiem, że niektórzy zawodnicy są wręcz wściekli na portugalskiego trenera za niektóre zasady. Piłkarzy ma irytować właśnie zakaz używania telefonów. Reporter podkreśla, że takie małe rzeczy irytują zawodników. Ci nieprzychylnie patrzą również na obowiązek wspólnego posiłku po meczu.

- Każdy musi zjeść wspólny obiad po spotkaniu, nawet gdy nie jest głodny. To zaskakujące - powiedział Neves. Dziennikarz twierdzi, że ze względu na rosnącą frustrację praca Sousy w Flamengo może nie potrwać długo. - Ten człowiek może tu długo nie wytrzymać, co? - pytał retorycznie Neves.

Zobacz w galerii poniżej zdjęcia Paolo Sousy jako selekcjonera polskiej kadry oraz rozwiąż o nim quiz

Paulo Sousa okazał się Pinokiem i siwym bajerantem. „Dezercja”! | Futbologia 2

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze