Grzegorz Krychowiak

i

Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Grzegorz Krychowiak skorzysta na decyzji FIFA

Ważne informacje dla reprezentacji Polski przed barażami! Na tę decyzję czekało dwóch naszych piłkarzy

2022-01-17 20:08

Już 24 marca reprezentacja Polski zagra z Rosją w barażu o mundial w Katarze. Mecz ten odbędzie się w Moskwie, ale w przypadku zwycięstwa Biało-Czerwoni w decydującym starciu zmierzą się ze Szwecją lub Czechami przed własnymi kibicami. W poniedziałek FIFA podjęła bardzo ważną decyzję w kontekście rywalizacji o przepustki na mistrzostwa świata.

FIFA w poniedziałek przychyliła się do wniosku zainteresowanych federacji i anulowała pojedyncze żółte kartki, którymi piłkarze byli ukarani w grupowej fazie kwalifikacji do mundialu. Wszystko po to, by druga w półfinale baraży nie wykluczyła nikogo z decydującego o awansie spotkania.

Na decyzji FIFA skorzystają także niektórzy polscy piłkarze, jak Kamil Glik czy Grzegorz Krychowiak. Żółte kartki, którymi zostali ukarani w kwalifikacjach, nie będą miały znaczenia w barażach i kolejna ujrzana w meczu z Rosją nie wykluczy ich z ewentualnej finałowej batalii.

Trudne wyzwanie przed nowym selekcjonerem kadry. To z tym będzie musiał sobie poradzić

Zawodnicy, którzy jednak w ostatnich spotkaniach grupowej części kwalifikacji obejrzeli drugie żółte kartki, będą pauzować w pierwszym starciu barażowym. Do tej grupy zaliczają się m.in. Mateusz Klich, rosyjscy rywale Biało-Czerwonych Aleksandr Gołowin i Fiodor Smołow czy słynny Szwed Zlatan Ibrahimović.

W dwustopniowych barażach o ostatnie trzy miejsca z Europy w marcu (24 i 29.03) rywalizować będzie 12 zespołów, w tym dwaj ostatni mistrzowie kontynentu Włochy i Portugalia, które znalazły się na "kursie kolizyjnym" i jednej z tych ekip zabraknie w Katarze.

Michał Pol zdradził na kogo głosował w plebiscycie FIFA! Jasne stanowisko dziennikarza, wszystko zdradził

Biało-Czerwoni w półfinale baraży zagrają w Moskwie z Rosją, a w przypadku zwycięstwa w decydującym o awansie meczu podejmą lepszego z pary Szwecja - Czechy.

Mistrzostwa świata w Katarze zostaną rozegrane między 21 listopada a 18 grudnia.

Sensacyjny powrót do reprezentacji Polski! To już niemal przesądzone, była gwiazda ma pomóc w walce o mundial

Sonda
Polska - Rosja: Kto wygra mecz w barażu?
Ulubione piosenki polskich piłkarzy. Tego słucha Milik, Krychowiak i Lewandowski!
Najnowsze