Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz KIM JEST? Największe osiągnięcia, sukcesy. Czesław Michniewicz SYLWETKA

2022-06-20 8:31

Czesław Michniewicz należy do grona najlepszych polskich szkoleniowców. W przeszłości kilkukrotnie udowadniał, że potrafi prowadzić swoje drużyny do sukcesów. Jego ostatnia praca klubowa w Legii Warszawa może nie była zbyt udana, ale nie można zapominać, że wcześniej doprowadził ten zespół do mistrzostwa. Czesław Michniewicz pracował także w kadrze młodzieżowej, a teraz jest selekcjonerem seniorskiej reprezentacji.

Czesław Michniewicz to dla polskich kibiców postać doskonale znana. W roli szkoleniowca pracuje już od ponad dwóch dekad i ma za sobą wiele sukcesów. Nie można jednak zapominać, że Michniewicz bardzo długo występował na boiskach jako piłkarz. A konkretnie grał na pozycji bramkarza. W karierze występował w takich klubach jak Bałtyk Gdynia, Polonia Gdańsk, czy Amica Wronki.

Syn Mateusza Borka namaścił Michniewicza na selekcjonera. Niespodziewana reakcja trenera

Czesław Michniewicz SYLWETKA

W ostatnim klubie zakończył karierę piłkarską i zaczął trenerską. Najpierw w II drużynie, a następnie pełnił również rolę szkoleniowca bramkarzy. O Michniewiczu zrobiło się głośno zwłaszcza po sezonie 2003/04. Wówczas prowadził Lecha Poznań, z którym zdobył Puchar oraz Superpuchar Polski. Po przygodzie z Kolejorzem zaczął pracę w Zagłębiu Lubin.

Krzysztof Stanowski o grzechach Czesława Michniewicza! Dziennikarz przerwał milczenie, musiał to powiedzieć

Tam też pozostawił po sobie mocny ślad w postaci zdobycia mistrzostwa Polski. Później pracował m.in. w Arce Gdynia, Widzewie Łódź, czy Jagiellonii Białystok. Najważniejszą funkcją piastowaną przez Michniewicza do stycznia 2022 roku była posada selekcjonera w kadrze do lat 21. Z młodzieżową reprezentacją Polski szkoleniowiec w 2018 roku awansował na Euro 2019.

Sonda
Czy Czesław Michniewicz będzie dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski?

Czesław Michniewicz KIM JEST

I zrobił to w sposób spektakularny, bo w barażach o mistrzostwa Europy wyeliminował Portugalię. Mało kto spodziewał się, że biało-czerwoni zdołają pokonać wyżej notowanego rywala i to w dodatku po porażce w pierwszym spotkaniu. Awans na Euro był pierwszą taką sytuacją od 1994 roku, dlatego sukces ten należy doceniać.

Po tym jak Czesław Michniewicz rozstał się z kadrą U-21, zaczął pracę w Legii Warszawa. Wejście miał imponujące, bo Wojskowi pod jego wodzą przegrywali "od święta" i w świetnym stylu wywalczyli mistrzostwo Polski. Na początku poprzedniego sezonu Legia zdołała awansować do fazy grupowej Ligi Europy, ale następnie nadszedł potężny kryzys, za co stanowiskiem zapłacił Michniewicz. Okazało się to dla niego dość szczęśliwe, bowiem pod koniec stycznia tego roku został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Wraz z Biało-Czerwonymi awansował przez baraże do tegorocznych mistrzostw świata.

Euzebiusz Smolarek SZCZERZE o kadrze Michniewicza! Futbologia
Najnowsze