Czesław Michniewicz

i

Autor: CyfraSport Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz postawi na kolejnego debiutanta? Media ujawniają, poznali się już wcześniej

2022-05-13 14:49

Czesław Michniewicz bardzo mocno pracuje nad przygotowaniem swojej drużyny do kolejnych meczów. Selekcjoner jeździ po całym świecie, by oglądać swoich podopiecznych w akcji w ich klubach, ale też po to, by rozmawiać z nimi o reprezentacji i pomysłach na grę. Jak podaje portal meczyki.pl, na najbliższe mecze reprezentacji powołany ma zostać kolejny debiutant, ale selekcjoner pracował z nim już wcześniej.

Reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza rozegrała do tej pory tylko dwa mecze, ale jeden z nich był niezwykle ważny. Drużyna prowadzona przez byłego trenera m.in. Legii Warszawa pokonała 2:0 Szwecję w finale baraży do mistrzostw świata i awansowała na turniej, który odbędzie się w grudniu tego roku w Katarze. Zanim nasi piłkarze tam się udadzą, czeka ich jeszcze kilka sprawdzianów w Lidze Narodów. Zdaniem portalu meczyki.pl, do kadry przed meczami w LN dołączy nowy zawodnik, który przykuł uwagę trenera dobrymi występami w tym sezonie. Ma on dostać szansę w jednym z czerwcowych meczów.

Rosjanie już przestali udawać. Muszą pogodzić się z wykluczeniem, nic innego im nie zostało

Czesław Michniewicz sięgnie po dawnego podopiecznego

Powołania na czerwcowe zgrupowanie mają pojawić się w połowie maja. Zdaniem portalu meczyki.pl na szerokiej liście powołanych znajdzie się kolejny debiutant – chodzi o Jakuba Kiwiora ze Spezii – włoskiej drużyny występującej od tego sezonu na poziomie Serie A. Jakub Kiwior już wcześniej miał okazję współpracować z Michniewiczem, bowiem występował w prowadzonej przez niego reprezentacji U-21 i był jej podstawowym zawodnikiem.

Rosjanie nie odpuszczają Krychowiakowi. To się już w głowie nie mieści, kolejne obrzydliwe oskarżenia

Kiwior w kadrze U-21 grał jako środkowy obrońca i jako taki przychodził do Spezii ze słowackiej Żiliny. Tam jednak trener Thiago Motta uczynił z niego defensywnego pomocnika i 22-latek spisuje się na tej pozycji bardzo dobrze, o czym świadczą regularne występy od końca poprzedniego roku – od 17. kolejki Serie A Kiwior opuścił tylko jeden mecz i to tylko z powodu żółtych kartek. Obecnie drużyna polskiego zawodnika ma bardzo słabą serię we włoskiej lidze – z 5 ostatnich meczów nie wygrała żadnego i zanotowała aż 4 porażki z rzędu. Spezia jest jednak o krok od utrzymania w Serie A, bowiem ma 4 punkty przewagi nad strefą spadkową na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

Jan Tomaszewski: Zachowanie Michniewicza to skandal!
Najnowsze