El. Euro 2016: Prasa po meczu Irlandia - Polska [WIDEO]

2015-03-30 12:28

Reprezentacja Polski zremisowała w Dublinie z Irlandią 1:1 w meczu eliminacji mistrzostw Europy w 2016 roku. Na gola Sławomira Peszki odpowiedział w doliczonym czasie gry Shane Long. Miejscowa prasa określiła go po spotkaniu "superzmiennikiem, który uratował punkt". Irlandzcy dziennikarze przyznają, że awans na turniej we Francji wciąż jest możliwy, ale droga do niego jest długa.

- To bezcenny punkt - donoszą w poniedziałkowej prasie wyspiarskie media, doceniając w ten sposób ogromną ambicję i walkę do końca irlandzkich piłkarzy. - Shane Long przedłużył marzenia o grze w Euro 2016 - napisał "Independent".

Euro 2016: Kamil Glik nie zagra z Gruzją! Dlaczego?

Klasę napastnika, który pojawił się na boisku w końcówce drugiej połowy dostrzegły też "Daily Mail" i BBC". Ponadto zwróciły uwagę na czerwcowy mecz ze Szkocją, który będzie dla nich kluczowy w walce o awans do turnieju we Francji.

Co w polskiej prasie? "Gazeta Wyborcza" okresliła niedzielny wynik "remisem, który boli". - Wydawało się, że lepiej po prostu być nie może. Gdy sędzia ogłaszał, że dolicza pięć minut, Polacy byli liderami grupy, mieli 3 punkty przewagi nad Szkocją i Niemcami. Ale wtedy Irlandczycy wykonali rzut rożny, Polacy pogubili się w polu karnym i wyrównał Shane Long - czytamy.