Euro 2016, Francja - Rumunia, Dimitri Payet

Euro 2016: Dimitri jak Napoleon! Rumunia padła przed cesarzem

2016-06-11 10:46

To był mecz jednego piłkarza. Dimitri Payet został absolutnym bohaterem całej Francji po tym, jak w spektakularny sposób poprowadził "Trójkolorowych" do zwycięstwa 2:1 w pierwszym spotkaniu Euro 2016 przeciwko Rumunii. Rywale postawili twarde warunki, ale to było za mało, by powstrzymać niesamowitego pomocnika West Hamu.

Francuzi mieli dziś Rumunię zdemolować, tymczasem nieprzypadkowo ich dzisiejsi rywale w eliminacjach do Euro 2016 stracili zaledwie DWA gole! Defensywa ekipy Anghela Iordanesciu znów prezentowała się bardzo skutecznie i choć w pierwszej połowie Rumuni mogli mówić o sporym szczęściu, to jednak należy im oddać, że świetnie się bronili.

Ale też nie ograniczali się tylko do tego, bo już na samym początku spotkania byli bliscy gola po stałym fragmencie gry, ale znakomitą paradą popisał się Hugo Lloris. Francuzi próbowali raz po raz, ale napocząć rywali udało im się dopiero w drugiej połowie, kiedy to bramkę głową zdobył Olivier Giroud. Ale gospodarze nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, bo zaledwie kilka minut później stan meczu strzałem z rzutu karnego wyrównał Bogdan Stancu.

Jednak to "Trójkolorowi" mieli dziś w swoich szeregach Dimitiriego Payeta. Pomocnik West Hamu nie tylko asysstował przy bramce Giroud, ale w 89. minucie doprowadził do ekstazy całe Parc de Princes, kiedy to FENOMENALNYM strzałem z dystansu w okienko zapewnił Francji zwycięstwo na inaugurację Euro 2016. Gdy opuszczał boisko w doliczonym czasie gry, publiczność żegnała go owacją na stojącą, a sam zawodnik wyraźnie wzruszony ocierał oczy pełne łez. Powodów do płaczu nie było, chyba że ze szczęścia, bo "Trójkolorowi" wykonali plan i zdobyli 3 punkty na inaugurację turnieju.

FRANCJA - RUMUNIA 2:1

Bramki: Giroud 58, Payet 89 - Stancu 65

Żółte kartki: Giroud - Chiriches, Rat, Popa

Francja: Lloris - Sagna, Koscielny, Rami, Evra - Kante, Matuidi, Pogba (77. Martial) - Griezmann (66. Coman), Giroud, Payet

Rumunia: Tatarusanu - Sapunaru, Grigore, Chiriches, Rat - Hoban, Pintilii, Stanciu (72. Chipciu), Popa (82. Torje), Stancu - Andone (61. Alibec)