Mesut Ozil, Thomas Muller, Euro 2016

Autor: Eastnews

Euro 2016: Niemcy w półfinale! Świetny konkurs rzutów karnych z Włochami!

2016-07-03 1:53

Niemcy trzecimi półfinalistami Euro 2016. W meczu ćwierćfinałowym nasi zachodni sąsiedzi po rzutach karnych wyeliminowali Włochów. Choć samo spotkanie było partią piłkarskich szachów, to dziewięć serii konkursu "jedenastek" wynagrodziło wszystko kibicom. Bohaterem zespołu Joachima Loewa został Hector.

Mecz Niemcy - Włochy zapowiadał się niezwykle ciekawie. W Bordeaux mistrzowie świata mieli zmierzyć się z drużyną, z którą jeszcze nigdy nie wygrali spotkania o stawkę, choć próbowali ośmiokrotnie. W pierwszej połowie podopieczni Joachima Loewa przeważali, ale rywale nie pozwalali im rozwinąć skrzydeł. Świetnie zorganizowana defensywa zespołu Antonio Conte odpierała kolejne akcje zaczepne i w pierwszej części gry kibice nie zobaczyli goli. Co więcej - bliżej trafienia byli piłkarze z Półwyspu Apenińskiego. Chwilę przed przerwą minimalnie obok słupka bramki Neuera strzelił Sturaro.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Wciąż przeważającą stroną byli Niemcy, którzy atakowali już śmielej niż w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Wreszcie po nieco ponad godzinie gry podopieczni Joachima Loewa dopięli swego i strzelili gola, który przybliżył ich do półfinału Euro 2016. Niestety dla nich w 77. minucie bezsensownie we własnym polu karnym zachował się Jerome Boateng, który zagrał piłkę ręką. Rzut karny pewnie wykonał Bonucci i kolejna dogrywka na francuskiej imprezie stała się faktem.

Dodatkowy czas również nie wyłonił nam trzeciego pólfinalisty Euro 2016. Piłkarze w zasadzie przestali pół godziny w oczekiwaniu na konkurs rzutów karnych. "Jedenastki" były już piłkarską poezją. Ichdramaturgia mogłaby być scenariuszem dla niejednego thrillera. Jeśli pudłowali Włosi, to za chwilę Niemcy. Jesli jedni trafiali, drudzy - także. Ostatecznie po dziewięciu seriach rzutów karnych 6:5 wygrali nasi zachodni sąsiedzi. Bohaterem mistrzów świata został Hector, który wykorzystał ostatni strzał z jedenastu metrów, posyłając piłkę pod pachą Buffona.

Niemcy - Włochy 1:1, rzuty karne 6:5 (0:0, 1:1, 1:1)
Bramka: Oezil 65 - Bonucci 78 (k)

Niemcy: 1. Neuer - 4. Howedes, 17. Boateng, 5. Hummels, 3. Hector - 21. Kimmich, 6. Khedira (16, 7. Schweinsteiger), 18. Kroos, 8. Oezil - 13. Mueller, 23. Gomez (72, 11. Draxler)

Włochy: 1. Buffon - 15. Barzagli, 19. Bonucci, 3. Chiellini (120, 7. Zaza) - 8. Florenzi (86, 4. Darmian), 14. Sturaro, 18. Parolo, 23. Giaccherini, 2. De Sciglio - 9. Pelle, 17. Eder (108, 20. Insigne)

Żółte kartki: Hummels, Schweinsteiger - Sturaro, De Sciglio, Parolo, Pelle, Giaccherini