Kibice reprezentacji Polski

i

Autor: AP Kibice reprezentacji Polski

Fatalne wiadomości dla reprezentacji Polski. Drastycznie małe szanse na mundial

2021-09-07 13:12

Reprezentacja Polski na półmetku eliminacji do mistrzostw świata w Katarze zajmuje drugie miejsce w grupie. Biało-czerwoni po 5 meczach zgromadzili na koncie 10 punktów, a już w środę zmierzą się z liderującymi w grupie I Anglikami, którzy prowadzą z kompletem zwycięstw. Teraz eksperci ocenili szansę Polaków na awans do mundialu. Te wyliczenia z pewnością nie spodobają się kibicom.

8 września o 20:45 na PGE Narodowym rozpocznie się wielki mecz. Naprzeciwko Polaków stanie reprezentacja Anglii, a starcie na szczycie grupy I jest na ustach wszystkich kibiców w kraju. Jest to kluczowe spotkanie w kontekście awansu do mistrzostw świata 2022, bowiem bezpośrednią kwalifikację do mundialu uzyska jedynie zwycięzca grupy eliminacyjnej. Zespół z drugiego miejsca awansuje do baraży, które po reformie zapowiadają się piekielnie wyrównanie. Biorąc pod uwagę te dane, analitycy z firmy Gracenote przygotowali statystyczne wyliczenia z szansami poszczególnych reprezentacji na półmetku eliminacji. Te nie są dla Polaków zbyt optymistyczne…

Szok! Robert Lewandowski złożył żonie TAKIE życzenia urodzinowe. O co tu chodzi?!

Jan Tomaszewski KRYTYKUJE Lewandowskiego. „Zagrał NIEROZWAŻNIE” | Futbologia

Eksperci o szansach Polaków na wyjazd do Kataru

Nie podano dokładnego algorytmu, na podstawie którego opublikowano te wyniki. W historii piłki nożnej niejednokrotnie obalano teorie statystyków, choćby przed rewanżem półfinału Ligi Mistrzów w sezonie 2018/19 matematyka wskazywała na ogromną przewagę FC Barcelony nad Liverpoolem. Takie przypadki nie zmieniają jednak obiektywnego stanu rzeczy, a ten dla Polaków nie wygląda najlepiej.

Lewandowski pouczał młodszego kadrowicza. Wszystko się nagrało

Zdaniem firmy Gracenote, podopieczni Paulo Sousy mają jedynie 3% szans na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Dla porównania, Anglikom wyliczono 97% szans na bezpośredni awans do mundialu. Dużo lepiej wygląda sytuacja polskich piłkarzy w kwestii ewentualnych baraży. Tu analitycy dają naszej reprezentacji 74% szans na zajęcie drugiego miejsca w grupie I. Węgrzy zachowują 31%, a Albańczycy 15% szans na takie rozstrzygnięcie. Duże prawdopodobieństwo na udział w barażach nie przekłada się jednak na kwestię awansu do turnieju w Katarze. Szanse na obecność polskiej reprezentacji na MŚ 2022 oceniono na 19%. Anglicy są drugą najpewniejszą kadrą w Europie, która ma aż 98% prawdopodobieństwa udziału w turnieju głównym. Nasi główni rywale w walce o 2. miejsce w grupie zostali ocenieni jeszcze niżej – Węgrom przyznano 6%, a Albańczykom 2% szans na wyjazd do Kataru.

Sonda
Czy Polska awansuje na Mistrzostwa Świata Katar 2022?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze