Dawid Kownacki

i

Autor: Cyfra Sport Dawid Kownacki

Polski snajper w formie

Fernando Santos go nie powołał, a on dalej błyszczy! Dawid Kownacki znów z golem i asystą dla Fortuny

2023-03-19 15:22

Już w najbliższy piątek Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje EURO 2024 wyjazdowym meczem z Czechami w Pradze. Nowy selekcjoner w piątek ogłosił listę zawodników powołanych na obydwa kwalifikacyjne spotkania (27 marca w Warszawie nasi zmierzą się z Albańczykami). W gronie nominowanych napastników znaleźli się Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Karol Świderski.

Zabrakło natomiast w tym gronie Dawida Kownackiego, choć – ze względu na jego dobrą serię w spotkania Fortuny Düsseldorf – niektórzy eksperci, jak choćby Paweł Kryszałowicz na łamach „Super Expressu”, postulowali wysłanie mu „karty mobilizacyjnej”. Tak się jednak nie stało; powołanie otrzymał natomiast partner klubowy „Kownasia”, Michał Karbownik.

Sam napastnik – zresztą podobnie jak Grzegorz Krychowiak w lidze saudyjskiej – na negatywną dla niego decyzję selekcjonera odpowiedział po piłkarsku. W trwającym wciąż meczu 2. Bundesligi w Rostoku pomiędzy tamtejszą Hansą a Fortuną (do przerwy goście prowadzą 3:0) były snajper Lecha Poznań już w 12. minucie rozwiązał worek z bramkami, pokonując Markusa Kolke.

Była to zresztą polska bramka; asystę przy trafieniu Kownackiego zaliczył bowiem wspomniany Michał Karbownik. Na początku II połowy „Kownaś” asystował natomiast przy golu Matthiasa Zimmermanna.

To była już 11. bramka „Kownasia” w 23. występie ligowym i jego siódma asysta. Dla Karbownika, grającego na lewej obronie, była to z kolei czwarta asysta w 18. grze o punkty; ma też w dorobku jedną bramkę. Obaj Polacy zakończyli udział w grze w 85. minucie, a Fortuna zwyciężyła 5:2.

Zobacz poniżej, jak Jan Tomaszewski na żywo komentował powołania Fernando Santosa

Sonda
Czy brak powołania dla Dawida Kownackiego to błąd Fernando Santosa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze