Dawid Kownacki

i

Autor: Cyfra Sport Dawid Kownacki

Polski snajper w formie

Fernando Santos go nie powołał, a on dalej błyszczy! Dawid Kownacki znów z golem i asystą dla Fortuny

2023-03-19 15:22

Już w najbliższy piątek Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje EURO 2024 wyjazdowym meczem z Czechami w Pradze. Nowy selekcjoner w piątek ogłosił listę zawodników powołanych na obydwa kwalifikacyjne spotkania (27 marca w Warszawie nasi zmierzą się z Albańczykami). W gronie nominowanych napastników znaleźli się Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Karol Świderski.

Zabrakło natomiast w tym gronie Dawida Kownackiego, choć – ze względu na jego dobrą serię w spotkania Fortuny Düsseldorf – niektórzy eksperci, jak choćby Paweł Kryszałowicz na łamach „Super Expressu”, postulowali wysłanie mu „karty mobilizacyjnej”. Tak się jednak nie stało; powołanie otrzymał natomiast partner klubowy „Kownasia”, Michał Karbownik.

Sam napastnik – zresztą podobnie jak Grzegorz Krychowiak w lidze saudyjskiej – na negatywną dla niego decyzję selekcjonera odpowiedział po piłkarsku. W trwającym wciąż meczu 2. Bundesligi w Rostoku pomiędzy tamtejszą Hansą a Fortuną (do przerwy goście prowadzą 3:0) były snajper Lecha Poznań już w 12. minucie rozwiązał worek z bramkami, pokonując Markusa Kolke.

Była to zresztą polska bramka; asystę przy trafieniu Kownackiego zaliczył bowiem wspomniany Michał Karbownik. Na początku II połowy „Kownaś” asystował natomiast przy golu Matthiasa Zimmermanna.

To była już 11. bramka „Kownasia” w 23. występie ligowym i jego siódma asysta. Dla Karbownika, grającego na lewej obronie, była to z kolei czwarta asysta w 18. grze o punkty; ma też w dorobku jedną bramkę. Obaj Polacy zakończyli udział w grze w 85. minucie, a Fortuna zwyciężyła 5:2.

Zobacz poniżej, jak Jan Tomaszewski na żywo komentował powołania Fernando Santosa

Sonda
Czy brak powołania dla Dawida Kownackiego to błąd Fernando Santosa?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze