Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Przed startem el. EURO

Fernando Santos ma problem. Obiecujący obrońca nie pojawi się na zgrupowaniu kadry

2023-03-20 21:58

Reprezentacja Polski rozpoczęła w Warszawie zgrupowanie przed meczami z Czechami i Albanią w eliminacjach EURO 2024. Po raz pierwszy z piłkarzami spotkał się trener Fernando Santos. W kadrze nie brakuje problemów. Wiadomo już, że w pierwszych spotkaniach Portugalczyk nie będzie mógł skorzystać z obiecującego zawodnika.

Piątkowski nie przyjedzie na zgrupowanie

Tym piłkarzem jest Kamil Piątkowski, który występuje w KKA Gent. Obrońca belgijskiego zespołu doznał urazu i nie weźmie udziału w zgrupowaniu. W poniedziałek przechodził badania w klubie. Niestety, po nich okazało się, że nie będzie zdolny do gry. - Kamil Piątkowski nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji - poinformował Jakub Kwiatkowski na Twitterze. - Uraz mięśniowy, którego doznał w niedzielnym meczu ligowym wyklucza jego udział w spotkaniach z Czechami i Albanią. Na zgrupowaniu jest już powołany w jego miejsce Bartosz Salamon - przekazał rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry narodowej.

Bednarek walczy z czasem

Kłopotów w obronie trenerowi Fernando Santosowi nie brakuje. Z urazem żebra zmaga się inny środkowy defensor - Jan Bednarek. Badania nie wykazały złamania (silne stłuczenie), ale jeszcze nie wiadomo, czy obrońca Southampton FC zdąży wrócić do gry w najbliższych dniach. W jego przypadku, jak przyznał rzecznik PZPN, trwa wyścig z czasem.

Pierwszy trening pod okiem Portugalczyka

Kadrowicze odbyli w poniedziałkowe popołudnie w Warszawie pierwszy trening pod okiem Santosa. Ćwiczyła tylko jedna grupa, a pozostali zawodnicy, zmęczeni po niedzielnych występach ligowych, mieli zajęcia regeneracyjne. Trening na bocznym boisku Legii trwał około godziny i był otwarte dla mediów tylko przez kwadrans. Uczestniczyło w nich kilkunastu piłkarzy. - Nie brali udziału zawodnicy, którzy jeszcze w niedzielę rozgrywali mecze ligowe w swoich klubach. Oni też przyjechali na obiekt Legii, ale uczestniczyli w zajęciach regeneracyjnych w budynku klubowym - powiedział Kwiatkowski.

W tej drugiej grupie był m.in. kapitan Robert Lewandowski, który jeszcze w niedzielny wieczór wystąpił w meczu Barcelony z Realem Madryt (2:1).

Sonda
Czy Fernando Santos awansuje z Biało-Czerwonymi do finałów EURO 2024?
Kamil Piątkowski

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Piątkowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze