Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Santos zwolniony

Fernando Santos pogoniony z kolejnej pracy. Żenujące losy byłego selekcjonera. Koniec marzeń

2024-04-13 22:51

Fernando Santos od stycznia do września 2023 roku był selekcjonerem reprezentacji Polski. Wielkie nadzieje były pokładane w Portugalczyku, jednak skończyło się to beznadziejnie, ponieważ "biało-czerwoni" nie zdołali bezpośrednio awansować na Euro 2024. Santos po krótkiej przygodzie w Polsce został zatrudniony w Besiktasie Stambuł, ale władze klubu również straciły cierpliwość do 69-latka.

Po mistrzostwa świata w Katarze Fernando Santos został wybrany na selekcjonera reprezentacji Polski za Czesława Michniewicza. Wszyscy liczyli na doświadczonego Portugalczyka, który na Euro 2016 poprowadził reprezentację Portugalii do zwycięstwa w turnieju. Niestety przygoda 69-latka na ławce trenerskiej "biało-czerwonych" była nieudana. Santos z naszą kadrą na początku eliminacji mistrzostw Europy przegrała z Czechami, a także zwyciężyła z Albanią. Późniejsze mecze tylko utrudniały ekipie z Robertem Lewandowskim na czele bezpośredni awans na imprezę w Niemczech. Mowa o porażce z Mołdawią oraz Albanią, która była ostatnią z Santosem na ławce trenerskiej "biało-czerwonych". PZPN na następce Portugalczyka powołał Michała Probierza. 51-latek po barażach zdołał wywalczyć bilet na zbliżającą się imprezę w Niemczech.

Czarne chmury zebrały się nad Fernando Santosem! Były selekcjoner reprezentacji Polski zwolniony

Jeszcze kilka dni temu prezes Besiktasu Stambuł zapewniał, że Santos na razie może być spokojny o swoją pozycję. W rozmowie z portalem "Hurriyet" na temat Portugalczyka wypowiedział się prezes Hasan Arat. - Ufamy Santosowi i wierzymy w niego. Gdyby było inaczej, nie wyruszalibyśmy razem w tę drogę. Przyszedł w trudnym momencie. Będziemy z nim pracować do wygaśnięcia jego kontraktu - przekazał prezes klubu, który tym samym zdementował plotki na temat zwolnienia Santosa.

Fabrizio Romano za pomocą mediów społecznościowych przekazał, że Santos został zwolniony z funkcji trenera Besiktasu Stambuł. - Besiktas zwolnił menadżera Fernando Santosa zaledwie 3 miesiące po tym, jak dołączył do zespołu jako nowy trener - można przeczytać.

Jak dobrze pamiętasz piłkarzy z lat 90? Uważasz się za fana piłki? Zdobądź 15/15! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Kto to jest?
quizpiłkarz
Najnowsze