Ireneusz Jeleń zachwycił Francję

2010-02-16 8:34

Ireneusz Jeleń (29 l.) w kapitalnym stylu poprowadził Auxerre do kolejnego zwycięstwa. Polski napastnik strzelił najładniejszą bramkę 24. kolejki i gospodarze pokonali Rennes 1:0. Dla Jelenia to 6. ligowe trafienie i 35. w historii jego występów w Ligue 1.

Polak wytrzymał na boisku 82 minuty. Gracze z Rennes nie oszczędzali go, dlatego po meczu Jeleń odczuwa bóle i w kolanie, i w plecach. Na szczęście Auxerre ma teraz dwutygodniową przerwę (przełożony mecz z Bordeaux), więc Irek będzie miał trochę czasu, aby dojść do siebie. Następne spotkanie Auxerre rozegra przeciw Lille (28 lutego), gdzie pierwsze skrzypce gra ostatnio Ludovic Obraniak (25 l.). Auxerre jest szóste, a Lille trzecie w tabeli.