Jerzy Brzęczek, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Jerzy Brzęczek, Robert Lewandowski

Zdecydowany komentarz

Jerzy Brzęczek wprost wypalił o Robercie Lewandowskim. Po tej wypowiedzi nie ma żadnych złudzeń, postawił sprawę jasno

2023-09-28 7:11

Robert Lewandowski mógł już przywyknąć do tego, że po kilku słabszych występach w reprezentacji staje się nagle "wrogiem publicznym" numer jeden. Również i w ostatnich miesiącach kibice uderzają w niego przy każdej możliwej okazji. Sytuacja zaszła na tyle daleko, że wielu fanów chce, aby napastnik oddał opaskę kapitana. W tej sprawie wypowiedział się Jerzy Brzęczek, który nie miał złudzeń, że to byłoby złe rozwiązanie.

Robert Lewandowski w ostatnich meczach reprezentacji Polski nie pokazał zbyt wiele. Zwłaszcza w przegranym spotkaniu z Albanią w Tiranie kapitan biało-czerwonych był niewidoczny i trudno było się pokusić o jakikolwiek pozytywny komentarz. Atmosfera wokół kadry oraz jej słabe wyniki sprawiły, że między innymi na Lewandowskim właśnie skupiła się ogromna krytyka. Zaczęto się nawet domagać, aby napastnik oddał opaskę kapitana.

Sonda
Czy Robert Lewandowski nadal powinien być kapitanem reprezentacji?

Brzęczek o Lewandowskim. Zdecydowany komentarz byłego selekcjonera

Wielu ekspertów uważa jednak, że taki ruch byłby zupełnie niepotrzebny i nie ma większego sensu. W tym gronie jest również były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek. - Moim zdaniem to byłby wielki błąd. Trzeba przede wszystkim zrozumieć problemy tej szatni i oczyścić atmosferę. Zamknąć pewne tematy, chociażby te związane z wywiadem, który według mnie był nie na miejscu - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z portalem Interia.pl.

Boniek uderzył potężnie ręką w stół! Poszło o Lewandowskiego, nie jest w stanie się godzić na takie słowa

- Teraz jest moda na to, aby uderzać w Roberta. Nagle wszyscy krzyczą, że nie ma predyspozycji do tego, aby być kapitanem, a przez lata, kiedy kadrze szło dobrze, nikt się o tym nie zająknął - ocenił były selekcjoner. O tę kwestię pytany był również nowy szkoleniowiec kadry, Michał Probierz. Jasno zadeklarował on, że pod tym względem niczego nie chce zmieniać, więc zmiany kapitana kadry fani raczej nie powinni się spodziewać.

Szef KSW szczerze o przyszłości Mariusza Pudzianowskiego. "Zbliża się ku końcowi, szykujemy rewolucję"
Najnowsze