Jerzy Engel

i

Autor: Cyfra Sport Jerzy Engel

Faworyt Engela

Jerzy Engel wskazał swojego faworyta do roli selekcjonera reprezentacji. Znane nazwisko, ma doświadczenie w reprezentacji

2023-09-19 13:46

Zanim nad siedzibą PZPN zobaczymy biały dym, zwiastujący zatrudnienie nowego selekcjonera reprezentacji, trwają gorące dyskusje wśród ekspertów. „Super Express” przepytał ludzi polskiej piłki, byłych kadrowiczów, selekcjonerów i działaczy, na kogo spośród finałowej trójki: Papszun, Probierz, Urban, by postawili. Swojego faworyta wskazał również były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Engel.

Jerzy Engel to selekcjoner, który wprowadził reprezentację Polski na mistrzostwa świata w 2002 roku. Choć tam kadrowicze furory nie zrobili, to trzeba przyznać, że sam awans był bardzo dużym wydarzeniem. Jerzy Engel nie od dziś jest zwolennikiem Polaka w roli selekcjonera reprezentacji. Nie inaczej jest i tym razem. Engel stawia na Michała Probierza, aktualnie selekcjonera reprezentacji U-21.

- Dlaczego najlepszym selekcjonerem moim zdaniem będzie Michał Probierz? Przede wszystkim dlatego, że zna już doskonale Polski Związek Piłki Nożnej, ale również specyfikę pracy z reprezentacjami (jest selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21 – przyp. red.). Michał Probierz ma doświadczenie takie samo, a nawet lepsze niż jego główni konkurenci do zajęcia fotela selekcjonera drużyny narodowej. Za jego kandydaturą przemawia też zdecydowanie fakt, że jest twardym trenerem, który potrafi podejmować trudne decyzje - powiedział "Super Expressowi" Engel.

Cezary Kulesza wybrał już selekcjonera! Wiemy, kiedy poznamy następcę Santosa. PZPN ogłosił szczegóły

Jan Tomaszewski ostro o Lewandowskim!

QUIZ. Czy naprawdę wiesz wszystko o rodzinie Lewandowskich? W tym quizie schody zaczynają się od 7 pytania!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię mama Roberta Lewandowskiego?
Najnowsze