FIFA

i

Autor: Thomas Couto flickr.com FIFA

Ważna decyzja!

Jest nowa data mistrzostw świata w Katarze! Oficjalna decyzja FIFA, miało być zupełnie inaczej

FIFA podjęła ważną decyzję! Światowa centralna piłkarska zadecydowała, że piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze odbędą się w innych datach, niż to pierwotnie planowano. Światowy czempionat, który miał się rozpocząć 21 listopada 2022 roku meczem między Senegalem a Holandią, będzie miał inną datę otwarcia. W pierwszym meczu zagra bowiem gospodarz, Katarczycy, którzy będą rywalizować z Ekwadorem.

Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada meczem drużyny gospodarzy z Ekwadorem, czyli dzień wcześniej niż planowano - poinformowała FIFA, potwierdzając wcześniejsze doniesienia mediów.

Decyzję podjęło jednogłośnie Biuro Rady FIFA, które tworzą prezydent Gianni Infantino oraz sześciu szefów konfederacji kontynentalnych.

Pierwotnie zakładano, że ceremonia otwarcia odbędzie się przed meczem Kataru z Ekwadorem 21 listopada, a więc po dwóch zaplanowanych tego dnia spotkaniach Senegal - Holandia oraz Anglia - Iran.

Mecz otwarcia rozpocznie się 20 listopada o godz. 17 czasu polskiego na wybudowanym specjalnie na tę imprezę stadionie Al Bayt, mogącym pomieścić 60 tys. widzów i którego konstrukcja nawiązuje do tradycyjnych namiotów koczowniczych plemion znad Zatoki Perskiej.

"Posiadacze biletów zostaną należycie poinformowani pocztą elektroniczną o nowym harmonogramie meczów, na które ich wejściówki zachowują ważność. Ponadto FIFA dołoży wszelkich starań, aby rozwiązać wszelkie problemy spowodowane tą zmianą w indywidualnych przypadkach" - podkreślono w komunikacie międzynarodowej federacji.

W związku z tą zmianą przesunięto również porę spotkania rywali gospodarzy i Ekwadoru w grupie A - Senegalu z Holandią, które rozpocznie się 21 listopada o godz. 17 czasu polskiego, czyli pięć godzin później niż zakładano.

W meczach otwarcia, które rozgrywano jako pierwsze, bądź - przy równoległych - poprzedzała je ceremonia inauguracji imprezy, do tej pory dziewięć razy wystąpiła reprezentacja gospodarzy i jeszcze nigdy nie przegrała.

W historii zdarzało się też, że w meczach otwarcia występowali również "z urzędu" obrońcy tytułu.

Polscy piłkarze pierwszy pojedynek w Katarze mają rozegrać 22 listopada, a ich rywalem będzie Meksyk. Później w grupie C zmierzą się jeszcze z Arabią Saudyjską i Argentyną.

Mistrzostwa świata - po raz pierwszy rozgrywane późną jesienią - potrwają do 18 grudnia.(PAP)

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze