Wojciech Szczęsny, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Wojciech Szczęsny, Robert Lewandowski

Głosowanie kibiców nie po myśli kapitana

Jeszcze jedna porażka Roberta Lewandowskiego. Po jedenastu latach oddał palmę pierwszeństwa

2023-01-09 9:54

„Piłkarz roku” to najstarszy medialny plebiscyt futbolowy, rozstrzygany głosami kibiców. Od ponad pół wieku organizuje go redakcja „Sportu”. Pierwszym triumfatorem – za rok 1966 – został Zygmunt Anczok. Czytelnicy katowickiego dziennika właśnie wskazali 56. triumfatora głosowania. I sprawili pewną niespodziankę...

Przez jedenaście kolejnych edycji plebiscytu królem serc fanów „kopanej” w kraju, biorących udział w głosowaniu, był Robert Lewandowski. Po raz pierwszy sięgnął po wygraną za rok 2011. „Adam Małysz sposobił się - tuż po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego - do kariery w rajdach samochodowych. Justyna Kowalczyk była w kwiecie swojej przygody z biegówkami, Anita Włodarczyk nie miała złotego medalu olimpijskiego, a Agnieszka Radwańska była 8. rakietą świata” - napisali dziennikarze „Sportu”, przypominając okoliczności pierwszego triumfu „Lewego”, wówczas jeszcze piłkarza Borussii Dortmund.

Kapitan reprezentacji Polski przez ponad dekadę zbierał najwięcej głosów. Wydawało się, że i tym razem ma wielkie szanse na zwycięstwo. A jednak listopadowo-grudniowy mundial utkwił najmocniej w pamięci fanów. Można domniemywać, że to właśnie znakomite występy w Katarze przyniosły triumf – pierwszy w jego karierze – Wojciechowi Szczęsnemu! Tym samym Robert Lewandowski – po dopiero czwartym miejscu w rywalizacji o Złotą Piłkę oraz po oddaniu Idze Świątek berła „Sportowca roku” w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” - przegrał tez rywalizację na niwie wyłącznie piłkarskiej!

Za plecami obu panów w plebiscycie „Sportu” uplasowali się kolejni reprezentanci. Na trzeci stopień podium wskoczył Piotr Zieliński, kolejne miejsca zajęli Kamil Glik i Bartosz Bereszyński. Drugą piątkę otwiera najmłodszy w tym gronie Jakub Kamiński, a dziesiątkę uzupełniają jeszcze Matty Cash, Arkadiusz Milik, Jakub Kiwior i Przemysław Frankowski. Tuż za TOP 10 – pierwszy piłkarz, który cały sezon spędził w polskim klubie, czyli Michał Skóraś.

Sonda
Czy Robert Lewandowski należy do grona 100 najlepszych piłkarzy w historii?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze