Kacper Przybyłko znów skuteczny. Dziesiąty gol Polaka w lidze amerykańskiej [WIDEO]

2019-08-06 7:53 MaSz
Kacper Przybyłko, napastnik Philadelphia Union
Autor: PHILADELPHIA UNION Kacper Przybyłko, napastnik Philadelphia Union

Ostatnio zanotował serię trzech meczów bez gola. Ale Kacper Przybyłko (26 l.) ma to już za sobą. Polski snajper zdobył bramkę dla Philadelphia Union i pomógł drużynie w odniesieniu efektownej wygranej 5:1 na wyjeździe z DC United. Ale także nie wykorzystał rzutu karnego.

W składzie DC United gwiazdą jest Wayne Rooney. Jednak tym razem były napastnik reprezentacji Anglii był w cieniu piłkarzy Philadelphia Union. Wpływ na tak wysoką porażkę miała czerwona kartka pod koniec pierwszej połowy. Wykluczony został Junior Moreno. Najskuteczniejszy gracz lidera Konferencji Wschodniej - Kacper Przybyłko był wykonawcą rzutu karnego. Jednak go nie wykorzystał.

Polak na początku drugiej połowy podwyższył na 3:0. W debiutanckim sezonie w MLS w 18 występach ma już na koncie 10 goli, co w klasyfikacji najskuteczniejszych daje mu siódmą pozycję (wspólnie z Felipe Gutierezem ze Sportingu Kansas City). Na czele Meksykanin Carlos Vela (Los Angeles, 22 gole), przed Wenezuelczykiem Josefem Martinezem (Atlanta Utd, 18 bramek), a podium uzupełnia Szwed Zlatan Ibrahimović (Los Angeles, 16 trafień). Poniżej skrót meczu. A tak Przybyłko pokonał bramkarza DC United (na filmie od 0.21 min).

Philadelphia Union wciąż utrzymuje pozycję lidera Konferencji Wschodniej. O trzy punkty wyprzedza Atlantę United i RB Nowy Jork. 12 sierpnia ekipa polskiego napastnika podejmie na stadionie Talen Energy Houston Dynamo.