Kamil Grabara znowu to zrobił! Zobaczcie kolejną paradę reprezentanta Polski [WIDEO]

2022-05-16 16:39
Kamil Grabara
Autor: Cyfra Sport Kamil Grabara

Ten sezon może być dla niego przełomowy. Z FC Kopenhaga jest o krok od wywalczenia mistrzostwa Danii. To właśnie Kamil Grabara będzie miał duży wkład w ten sukces. W ostatniej kolejce bramkarz reprezentacji Polski znów został bohaterem lidera duńskiej ekstraklasy. Zobaczcie, co zrobił nasz rodak.

Przed startem sezonu Kami Grabara trafił z Aarhus do FC Kopengaha. To był strzał w dziesiątkę, bo w tym klubie spisuje się wybornie. W tym sezonie pobił rekord ligi duńskiej. Przez 764 minuty nie dał się pokonać. Ale to nic w porównaniu z tym, że licząc wszystkie rozgrywki w 22 meczach zachowywał czyste konto! Tak właśnie było w ostatniej kolejce w meczu wyjazdowym z Randers. Gospodarze mieli rzut karny, ale Polak wyczuł intencje strzelca i w kapitalny sposób wybronił jego uderzenie. To był kluczowy moment spotkania, bo gdyby napastnik Randers wykorzystał jedenastkę to byłby remis. W ostatniej minucie goście zdobyli drugą bramkę i wygrali 2:0. W tym momencie Kopenhaga jest liderem i ma pięć punktów przewagi nad Midtjylland, który 16 maja ma wyjazdowy mecz z Silkeborgiem. W ostatniej kolejce FCK zagra u siebie z Aalborgiem. Grabara zagrał w tym sezonie w 31 meczach ligowych i puścił w nich 19 goli. To najlepszy wynik w całej lidze.

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Kto królem strzelców ekstraklasy?

Kto powinien być pierwszym bramkarzem reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE