Kamil Wilczek, napastnik Broendby Kopenhaga

Autor: Cyfrasport Kamil Wilczek, napastnik Broendby Kopenhaga

Kamil Wilczek bohaterem w Danii! Dwa gole Polaka dla Broendby Kopenhaga [WIDEO]

2019-10-07 0:32

Na nim zawsze można polegać. Kamil Wilczek poprowadził Broendby do zwycięstwa 3:1 nad FC Kopenhaga w prestiżowym starciu derbowym w lidze duńskiej. Polak ma już na koncie 10 bramek (w 12 występach), co daje mu pozycję numer 1 w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek.

Po raz pierwszy Wilczek trafił do siatki w 23. minucie i podwyższył wynik na 2:0. Sytuację wypracował Szwed Simon Hedlund. Polak wbiegł na pole karne i pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Karla Johnssona (na filmie do obejrzenia od 2.01 min). W drugiej połowie Broendby wykorzystało grę w przewadze. W 65. minucie Rasmus Falk ciosem w stylu karate znokautował pomocnika gospodarzy Dominika Kaisera (na filmie od 3.42 min). Niemiec upadł na murawę i miał rozbitą głową. Polała się krew, po chwili opuścił boisko. Duńczyk Falk zobaczył czerwoną kartkę za ten niebezpieczny i brutalny atak na rywala. Wilczek przypieczętował triumf w 76. min. Tym razem oddał piękny strzał z woleja (na filmie od 4.29 min). W końcówce nasz rodak mógł skompletować hat tricka, ale jego uderzenie wybronił bramkarz rywali.

Po 12. kolejkach Wilczek z 10 golami jest najlepszym strzelcem rozgrywek. Drugi jest Duńczyk Ronnie Schwartz (8 trafień, Silkeborg), a podium uzupełniają: Dominik Kaiser (Broendby) i Gruzin Saba Lobzanidze (Randers), którzy mają w dorobku po 6 goli. W sumie Wilczek w Broendby może pochwalić się niezłym wynikiem: w 119 ligowych spotkaniach zdobył 64 gole.

W tabeli na czele FC Midtjylland (29 pkt), przed FCK (25 pkt) i Randers (20 pkt). Broendby jest dopiero na szóstej pozycji (19 pkt). 20 października przed ekipą polskiego napastnika wyjazdowe starcie z Lyngby BK.