Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak

Kim jest Grzegorz Krychowiak? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-05-06 21:47

Grzegorz Krychowiak to jeden z najciekawszych zawodników polskiej reprezentacji. Niezwykle doświadczony gracz, który w razie potrzeby może wystąpić na kilku pozycjach. Równie wiele co o jego grze, mówi się także o życiu prywatnym i pozasportowym. Krychowiak jest zafascynowany modą, w którą coraz bardziej angażuje się wraz ze swoją piękną żoną Celią. Pomocnik reprezentacji Polski znany jest również ze swojego poczucia humoru, które nie raz pozwoliło mu rozbawić fanów czy kolegów z drużyny.

Grzegorz Krychowiak w swojej piłkarskiej karierze zwiedził wiele krajów i grał w kilku naprawdę ciekawych klubach. Największy sukces odniósł grając w hiszpańskiej Sevilli, z którą dwukrotnie wygrał Ligę Europy, jednak to nie jedyne trofeum, jakim może pochwalić się 31-letni pomocnik. Krychowiak swoimi występami na wysokim poziomie zapracował sobie na regularne powołania i w tej chwili każdy kolejny selekcjoner chętnie po niego sięga. Obecnie polski pomocnik nie gra w jednej z czołowych lig Europy, ale jest bardzo ważnym ogniwem Lokomotiwu Moskwa, co pozwala mu utrzymywać wysoką formę. Sympatię kibiców przyniosły mu nie tylko świetne występy, ale także specyficzne poczucie humoru. Krychowiak od lat przyjaźni się także z Wojtkiem Szczęsnym, z którym nie raz dawali upust swojej fantazji, żartując z siebie nawzajem i kolegów z drużyny.

Spis treści

  1. Grzegorz Krychowiak reprezentacja
  2. Grzegorz Krychowiak klub
  3. Grzegorz Krychowiak żona i rodzina
  4. Grzegorz Krychowiak sylwetka

Grzegorz Krychowiak reprezentacja

Wśród zawodników reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak to prawdziwy weteran, który ma za sobą już 78 występów! Po raz pierwszy koszulkę z orzełkiem na piersi w dorosłej reprezentacji Grzegorz Krychowiak założył 14 grudnia 2008 roku, gdy Polska towarzysko mierzyła się z Serbią. 31-letni obecnie pomocnik był jednym z filarów kadry na Euro 2016, na którym Polacy dotarli aż do ćwierćfinału. Choć w ostatnim czasie nie gra on w reprezentacji tak spektakularnie, to wciąż jego umiejętności są potrzebne drużynie prowadzonej przez Paulo Sousę.

Grzegorz Krychowiak klub

Pierwsze piłkarskie kroki „Krycha” stawiał w Stali Szczecin, ale podobnie jak wielu reprezentantów Polski, szybko wyjechał z kraju. Grzegorz Krychowiak piłkarsko dorastał we Francji, gdzie grał od 17 roku życia. Występował w takich klubach, jak m.in. Bordeaux, Stade Reims czy FC Nantes. W 2014 roku trafił do Sevilli, gdzie święcił największe triumfy w klubowej piłce, wygrywając dwukrotnie Ligę Europy. Swoją grą zapracował na transfer do PSG, jednak tam jego kariera wyhamowała, Krychowiak grał mało i odchodził z Paryża jako zawodnik niechciany. W lipcu 2018 roku trafił do Lokomotiwu Moska, w którym gra do dziś i pełni bardzo ważną rolę w zespole. Obecnie portal „Transfermarkt” wycenia Krychowiaka na 13 mln euro.

Grzegorz Krychowiak żona i rodzina

Trudno mówić o Grzegorzu Krychowiaku, nie wspominając o jego pięknej żonie, Celii. Para poznała się w 2011 roku w Bordeaux i od tamtego czasu jest nierozłączna. Po wielu latach w końcu postanowili się pobrać, co stało się w grudniu 2019 roku. Pasją obojga jest moda, dlatego obecnie Grzegorz Krychowiak wraz ze swoją żoną prowadzą swój własny butik z luksusową odzieżą. Celia Krychowiak spełnia się również jako modelka, a jej urodą zachwycają się fani na całym świecie.

Grzegorz Krychowiak sylwetka

  • Grzegorz Krychowiak
  • Data urodzenia: 29 stycznia 1990
  • Klub: Lokomotiw Moskwa
  • Mecze i gole w reprezentacji Polski: 78/4
  • Numer na koszulce: 10
  • Debiut w kadrze: 14.12.2008, Polska – Serbia 1:0
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze