Kamil Jóźwiak

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Jóźwiak

Kim jest Kamil Jóźwiak? Sylwestka pomocnika reprezentacji Polski: klub, kadra, rodzina

2021-05-17 13:17

Kamil Jóźwiak przebojem wbił się do reprezentacji Polski, zaliczając kolejne dobre występy najpierw w barwach Lecha Poznań, a później angielskiego Derby County. Ekipa z Wielkopolski po raz kolejny pokazała, że potrafi wyszkolić swoją młodzież, która później jest na ustach wielu ekspertów piłkarskich i kibiców. Jóźwiak szybko zadomowił się na lewym skrzydle „Biało-czerwonych” wchodząc w buty Kamila Grosickiego, który jeszcze kilka miesięcy wcześniej był częstym wyborem kolejnych trenerów.

Spis treści

  1. Kamil Jóźwiak w reprezentacji 
  2. Kamil Jóźwiak w klubie
  3. Kamil Jóźwiak rodzina
  4. Kamil Jóźwiak sylwetka

Kamil Jóźwiak w reprezentacji

Skrzydłowy pełni ważną rolę w reprezentacji Polski, gdzie wszedł w buty Kamila Grosickiego, który do tej pory najczęściej występował na tej pozycji. W kadrze prowadzonej przez Paulo Sousę Jóźwiak strzelił również jedną bramkę i raz zaliczył ostatnie podanie. Jego dobra dyspozycja każe jednak sądzić, że na tym nie zatrzyma się licznik młodego skrzydłowego. W przypadku braku powołania Kamila Grosickiego śmiało można założyć, że to właśnie Jóźwiak będzie jednym z pierwszych wyborów selekcjonera podczas ustalania składu.

Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?

Kamil Jóźwiak w klubie

Młody Kamil Jóźwiak przed dołączeniem do Lecha Poznań, swoje pierwsze kroki w świecie futbolu stawiał w ekipie Falubazu Zielona Góra. Zawodnik pochodzi bowiem z miejscowości o dźwięcznej nazwie Międzyrzecz, która położona jest nieco ponad 60 kilometrów od jednego z dwóch największych miast województwa lubuskiego. Niedługo później Kamil Jóźwiak przeniósł się do młodzieżowej drużyny Lecha Poznań i w barwach „Kolejorza” spędził dziewięć łącznie dziewięć lat, z przerwą na wypożyczenie. W 2014 roku roku dołączył do drugiej drużyny Lecha Poznań, a w dwa lata później był już zawodnikiem pierwszej drużyny ekipy z Wielkopolski. Zanim jednak zrobił furorę występując przy Bułgarskiej, spędził pół roku na wypożyczeniu w ekipie GKS-u Katowice. Barwy ekipy ze Śląska reprezentował bowiem od stycznia do końca czerwca 2017 roku. Po tym czasie, jego kariera w Poznaniu zaczęła nabierać tempa.

Lecha Poznań może pochwalić się dobrą szkółką juniorów i co rusz polscy kibice mają okazję poznać kolejny narybek „Kolejorza”, który z czasem podbija ligę. Tak też było w przypadku Kamila Jóźwiaka, który szybko stał się jedną z ważniejszych postaci w ekipie Lecha Poznań. Na jego talencie poznali się również skauci zagranicznych klubów i nie minęło zbyt wiele czasu, aż transfer Kamila Jóźwiak stał się faktem. Młody, bo zaledwie 22-letni wtedy skrzydłowy związał się z angielską ekipą Derby County, która występuje w Championship, czyli w drugiej lidze. W tym sezonie zagrał łącznie w 45. meczach we wszystkich rozgrywkach, w czasie których strzelił jedną bramkę i zanotował 5 asyst. Wyceniany jest na 4 mln euro przez portal Transfermarkt.de.

Kamil Jóźwiak rodzina

Reprezentant Polski ceni swoją prywatność i pomimo tego, że często udziela się on w mediach społecznościowych, odnosi się w postach przede wszystkim do swojej kariery, klubu oraz reprezentacji Polski. Zawodnik skupia się obecnie na graniu w piłkę i nie założyć jak dotąd rodziny.

Kamil Jóźwiak sylwetka

  • Kamil Jóźwiak
  • Data urodzenia: 22 kwietnia 1998 (23 l.)
  • Klub: Derby County
  • W kadrze: 12 meczów, 2 bramki, 2 asysty
  • Numer: 21
  • Debiut w kadrze: 19 listopada 2019, Polska - Słowenia 3:2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze