Kim jest Kamil Piątkowski?

i

Autor: Cyfra Sport Kim jest Kamil Piątkowski?

Kim jest Kamil Piątkowski? Sylwetka obrońcy reprezentacji Polski: klub, rodzina, kadra

2021-05-17 13:47

Kamil Piątkowski to jeden z największych bohaterów ostatnich miesięcy w PKO Ekstraklasie. Pomimo młodego wieku, obrońca był jedną z najważniejszych postaci w drużynie Rakowa Częstochowa, z którą zmagania ligowe zakończył na trzecim miejscu i zakwalifikował się z ekipą prowadzoną przez trenera Marka Papszuna do europejskich Pucharów. Tam jednak zagra nie z Rakowem, a swoją nową drużyną, Red Bull Salzburg. Zanim jednak do tego dojdzie, Kamil Piątkowski będzie miał szansę pokazać się jeszcze z dobrej strony podczas mistrzostw Europy.

Spis treści

  1. Kamil Piątkowski w kadrze
  2. Kamil Piątkowski w klubie
  3. Kamil Piątkowski rodzina
  4. Kamil Piątkowski sylwetka

Kamil Piątkowski w kadrze

Na talencie Kamil Piątkowskiego szybko poznał się trener Paulo Sousa, który powołał już na pierwsze mecze eliminacji do mistrzostw świata. 20-latek miał okazję zagrać całe spotkanie przeciwko Andorze, co było jego jedynym jak na razie występem w biało-czerwonych barwach. Biorąc pod uwagę jego młody wiek oraz umiejętności, które niejednokrotnie pokazywał w Rakowie Częstochowa, można spodziewać się, że jeszcze nie raz będziemy mogli oglądać go w koszulce o orzełkiem na piersi.

Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?

Kamil Piątkowski w klubie

Patrząc na grę Kamila Piątkowskiego i to, jak młody zawodnik porusza się po murawie, wielu kibiców PKO Ekstraklasy oraz polskiej reprezentacji mogło nie dowierzać, że defensor ma na karku zaledwie 20 lat. Nowy nabytek Red Bull Salzburg zaprezentował się ze znakomitej strony w ostatnim sezonie ligowych zmagań w naszym kraju i stał się jedną z najważniejszych postaci w ekipie Marka Papszuna. Piątkowski wraz ze swoimi kolegami z Rakowa Częstochowa zaskoczyli wielu kibiców futbolu i zakończyli zmagania w Ekstraklasie na trzecim miejscu w tabeli, tuż za plecami Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin, kwalifikując się tym samym do europejskich pucharów. Młody obrońca nie będzie jednak miał okazji do tego, aby zawojować Ligę Europejską z Rakowem, ponieważ na jego talencie szybko poznało się kilka klubów i już zimą 2021 roku, Piątkowski związał się z austriackim Red Bull Salzburg, który zapłacił za niego 5 mln euro. Po dokonaniu transakcji, 20-latek został wypożyczony do ekipy z Częstochowy na resztę sezonu. Przed dołączeniem do swoich nowych kolegów, Piątkowski będzie miał jednak jeszcze szansę na zaprezentowanie się z dobrej strony podczas EURO 2021.

Kamil Piątkowski rodzina

Młody zawodnik reprezentujący jeszcze przed kilka tygodni barwy Rakowa Częstochowa oraz jeden ze szczęśliwców, który znalazł się na liście zawodników powołanych do reprezentacji na Euro 2021 układa sobie życie również poza boiskiem. Od dłuższego czasu obrońca związany jest z Katarzyną Noga, z którą spędza każdą wolną chwilę od kolejnych spotkań i treningów. Para nie doczekała się jeszcze potomstwa.

Kamil Piątkowski sylwetka

  • Kamil Piątkowski
  • Data urodzenia: 21 czerwca 2000 (20)
  • Klub: Raków Częstochowa/ Red Bull Salzburg
  • W kadrze: 1 mecz
  • Numer: 2
  • Debiut w kadrze: 28 marca 2021, Polska - Andora 3:0
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze