PGE Narodowy

i

Autor: Cyfra Sport PGE Narodowy

Zgoda na tylko jeden mecz

Kuriozalna decyzja ratusza w sprawie organizacji meczów na Narodowym. Jest zgoda, ale... Tylko na jeden!

2023-03-20 12:56

Mecz Polska - Albania bez problemu odbędzie się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Pojawiła się decyzja ratusza w sprawie zbliżających się wydarzeń sportowych na największym obiekcie w Polsce. Władze Warszawy nie zgodziły się na rozegranie corocznego meczu finału Pucharu Polski i... sparingu kadry w czerwcu.

Mecz Polska-Albania na Stadionie Narodowym może się odbyć w terminie 27 marca, jednak pod warunkiem, że nie będzie wiał silny wiatr. Stołeczny ratusz wydał pozytywną decyzję z takim właśnie zastrzeżeniem. W poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał pozytywną decyzję na zorganizowanie na Stadionie Narodowym imprezy masowej. Oznacza to, że mecz Polska-Albania może się tam odbyć 27 marca. W decyzji są jednak zastrzeżenia wynikające z wytycznych zawartych w decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Jednocześnie odmówił pozwolenia na mecz finałowy Fortuna Puchar Polski 2023, który miał odbyć się 2 maja oraz na mecz towarzyski Reprezentacji Polski, który miał odbyć się 16 czerwca. "Tak jak informowaliśmy, wydaliśmy dzisiaj pozytywną decyzję na przeprowadzenie w dniu 27 marca imprezy masowej czyli meczu Polska-Albania, na Stadionie Narodowym z zastrzeżeniami wynikającymi z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego" - powiedziała w poniedziałek PAP, rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth.

Anna Lewandowska przyłapana ze stadionową przekąską na Camp Nou! Zdjęcie pojawiło się w sieci

Decyzja PINB: PGE Narodowy jest bezpieczny. Są pewne zastrzeżenia!

W decyzji PINB zaznaczył, że wprawdzie konstrukcja zadaszenia jest bezpieczna i może być użytkowana w zakresie płyty stadionu i trybun w sposób niezagrażający bezpieczeństwu ludzi, ale ma pewne zastrzeżenia. Muszą być spełnione określone warunki. Dach ruchomy nad płytą stadionu powinien pozostać otwarty w okresie od pierwszego dnia listopada do pierwszego dnia maja. "Celem jest uniknięcie obciążenia śniegiem na części ruchomej zadaszenia. W przypadku, gdy zarządca stadionu będzie chciał czasowo zamknąć dach w tym okresie, może to zrobić pod warunkiem posiadania profesjonalnej prognozy meteorologicznej wykluczającej opady śniegu w czasie, gdy dach będzie zamknięty" - wyjaśnił PINB.

Nie można nic podwiesić do konstrukcji dachu bez zgody specjalistów. Dopuszczone jest obciążenie śniegiem "wywołujące deformacje pionowe max. 50 mm (zarządca dysponuje systemem monitoringu mierzącym przemieszczenia w sposób ciągły)". Tu również wymagana jest profesjonalna prognozy pogody oraz możliwość odśnieżenia.

Robert Lewandowski nie wytrzymał po Barcelona - Real. Nie strzelił gola. Dosadny komentarz na Instagramie

Wydaje się, że przy obecnej pogodzie najważniejsze wydaje się zalecenie dotyczące silnego wiatru. "W przypadku sztormowej prognozy silnego wiatru tj. powyżej 15 m/s. (wiatr średni 10-minutowy na wysokości 10 m nad terenem) użytkowanie stadionu w obszarze płyty i trybun jest zabronione" - wyjaśnił PINB.

Dodatkowo w decyzji określono jeszcze szczegóły techniczne, które muszą być spełnione, by impreza masowa mogła się odbyć. To już ostatnia decyzja pozwalająca na odbycie się na Stadionie Narodowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy Polska-Albania. Wydarzenie odbędzie się 27 marca.

Rok Wojny: Jan Tomaszewski
Sonda
Jak oceniasz decyzję ratusza ws. PGE Narodowego o wyrażeniu zgody na rozegranie tylko meczu Polska - Albania?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze