Polska - Albania: Robert Lewandowski

i

Autor: CyfraSport Polska - Albania: Robert Lewandowski

Sylvinho odniesie sukces?

Mag z Brazylii ma dać Albanii EURO. Uczył się od trenerskich tuzów

2023-03-21 15:22

Wprawdzie ma za sobą bogatą w sukcesy karierę piłkarską, ale jak na razie w roli trenera nie może się niczym pochwalić. Mimo to w Albanii mu zaufali i dali szansę. Czy Sylvinho (49 l.) wprowadzi bałkański kraj do finałów EURO 2024?

Pracował z Tite i Roberto Mancinim

W Europie grał w Anglii (Arsenal, Manchester City) i Hiszpanii (Celta, Barcelona). Z katalońskim klubem m.in. trzy razy sięgał po tytuł, dwa razy wygrał Ligę Mistrzów. Jako trener długo pracował jako asystent. Zaczynał w brazylijskich klubach. W Corinthians podpatrywał Tite. Współpracowali ze sobą dwukrotnie. Później pomagał mu w kadrze Brazylii. Wcześniej był za to w sztabie Roberto Manciniego w Interze Mediolan.

Niewypał we Francji i Brazylii

Na własny rachunek pracował w Lyon. Do Francji ściągnął go jego znajomy Juninho, który był dyrektorem sportowym. Jednak Sylvinho nie poradził sobie w Olympique. Odszedł po niespełna pięciu miesiącach. Nieco dłużej, bo dziewięć miesięcy wytrwał za sterami trenera Corinthians, którego jest wychowankiem.

W Albanii zastąpił Włocha

Na początku roku przejął kadrę Albanii. Zastąpił Włocha Edoardo Reję, który nie zdołał awansować na MŚ 2022, przegrywając m.in. dwa razy z Polską. Czy teraz jego kariera nabierze tempa z zespołem "Orlów"? W każdym razie jego warsztat sprawdzi nasza kadra w Warszawie (27.03) w drugim meczu el. EURO. Transmisja: TVP 1, TVP Sport (godz. 20.45). Przypomnijmy, że Albania tylko raz w historii zagrała na mistrzostwach Europy. Miało to miejsce w 2016 roku, a turniej zakończyła na fazie grupowej.

Sonda
Czy wybierasz się na mecz Polska-Albania na PGE Narodowym?
PKO Ekstraklasa Raport 20.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze