Marcin Żewłakow

i

Autor: Cyfra Sport Marcin Żewłakow

Marcin Żewłakow na gorąco po nominacji Michniewicza. Mogą być zaskakujące wzmocnienia

2022-01-31 15:47

Wierzy w Czesława Michniewicza, choć jego faworytem do końca był Adam Nawałka. Marcin Żewłakow w rozmowie z „Super Expressem” skomentował wybór selekcjonera reprezentacji Polski i wskazał ewentualnych wygranych nowego rozdania w kadrze. – Sukces w meczach barażowych i przechytrzenie teoretycznie silniejszego rywala jest w zasięgu trenera Michniewicza – mówi były napastnik reprezentacji Polski, uczestnik mistrzostw świata.

Już wydawało się, że nic nie odbierze Adamowi Nawałce szans na powrót do reprezentacji, a tymczasem u sterów zobaczymy Czesława Michniewicza. Mimo że prezes Cezary Kulesza rozmawiał z Nawałką w czwartek i był z nim dogadany, to postanowił dokonać jeszcze jednego przewrotu. Zaczęło się od rozmów z Fabio Cannavaro, media (w tym również „Super Express”) informowały o kolejnych szczegółach negocjacji z Andrijem Szewczenką, ale w poniedziałek 31 stycznia selekcjonerem reprezentacji Polski został Michniewicz.

– Jestem zaskoczony tym wyborem, ale to zaskoczenie wynika z narracji, jaką obrał prezes Cezary Kulesza. Uważam, że trener Czesław Michniewicz ma pewne cechy, które są potrzebne do wykonania tego podstawowego celu. Patrząc na wybór, wydaje mi się, że szczegóły podpisania kontraktu miały znaczenie. Sukces w meczach barażowych i przechytrzenie teoretycznie silniejszego rywala jest w zasięgu trenera Michniewicza. Moim kandydatem był jednak Adam Nawałka i rzeczywiście ostatnie dni trochę mnie zaskoczyły – mówi „Super Expressowi” Marcin Żewłakow, były reprezentant Polski, uczestnik MŚ, obecnie ekspert TVP Sport.

Czesław Michniewicz objął reprezentację Polski! Wiemy, do kiedy podpisał kontrakt

Michał Listkiewicz wspomina spotkanie z Szewczenką. „Nie stroi fochów” | Futbologia

Zdaniem Żewłakowa o zmianie mogły przesądzić – jak to ładnie określił – „inżynieria” kontraktowe. Kadra przez 36 dni była osamotniona, po tym jak Paulo Sousa postanowił uciec do Flamengo. – Oczekiwanie na selekcjonera było trochę męczące, ale wynikało to trochę z pewnych spraw logistycznych. Przeciąganie liny i duże zaskoczenie na sam koniec. Według mnie w doborze trenera Polaka w tych okolicznościach – dużą uwagę przywiązywano do szczegółów kontraktu, czyli wysokość umowy, wyposażenie, warunki, aneksy – dodaje.

Potężna burza na konferencji z Michniewiczem. W tle afera korupcyjna. Trener straszył dziennikarza prokuraturą

Trener Michniewicz zapewnia, że lekko ponad 50 dni do barażowego meczu z Rosją w Moskwie, to wystarczający czas na przygotowania. Nowy selekcjoner z pewnością zachowa filary podstawowego składu, ale bardzo szybko może wprowadzić do drużyny nowe twarze. – Z pewnością Sebastian Szymański powinien znaleźć uznanie w oczach trenera Michniewicza, a on już znajdzie mu odpowiednią pozycję na boisku. Może nawet w wyjściowym składzie. Myślę, że w kadrze może znaleźć się też Szymon Żurkowski. Grał w kadrze młodzieżowej, jego kariera nabiera tempa. Jeszcze myślę, że selekcjoner może spojrzeć na Kamila Grabarę, ale akurat bramkę mamy solidnie obsadzoną, bo Wojtek Szczęsny ma wciąż mocną pozycję i trzyma poziom – wytłumaczył nam były napastnik m.in. belgijskiego Excelsioru Mouscron.

Czesław Michniewicz pęka z dumy. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości. Wymowna wypowiedź selekcjonera

Sonda
Czy Czesław Michniewicz będzie dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze