Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Niedługo losowanie nowego sezonu Ligi Narodów. W jakiej dywizji zagrają Polacy?

2021-10-07 16:06

Niedługo dowiemy się, kto wygra drugą edycję Ligi Narodów, a już wiemy, że wciąż nowe rozgrywki UEFA wrócą w czerwcu 2022 roku. Już 16 grudnia w szwajcarskim Montreux odbędzie się losowanie grup. Reprezentacja Polski znów będzie rywalizować w najwyższej dywizji z piętnastoma najsilniejszymi reprezentacjami Europy.

„Biało-Czerwoni” pozostali w dywizji A, gdyż wyprzedzili ostatnią w swojej grupie Bośnię i Hercegowinę. Prowadzona jeszcze przez selekcjonera Jerzego Brzęczka kadra musiała uznać wyższość Włochów i Holendrów. W dywizji A znajdą się również: Francja, Belgia, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Dania, Niemcy, Anglia, Szwajcaria, Chorwacja, Walia, Austria, Czechy i Węgry.

Kiedy losowanie grup?

Już wiemy, że trzecia edycja Ligi Narodów ruszy w czerwcu 2022 roku. Pierwsze dwie kolejki rozgrywek zostały zaplanowane na dni 2-8 czerwca, a następne dwie w dniach 9-14 czerwca. Faza zasadnicza zakończy się między 22 a 27 września 2022. Turniej finałowy z udziałem zwycięzców czterech grup Dywizji I odbędzie się między 14 a 18 czerwca 2023. Losowanie fazy grupowej rozgrywek jeszcze w tym roku - 16 grudnia w szwajcarskim Montreux.

Wiemy, kim jest żona Szczęsnego. Piękna Dominika powala wdziękiem, mamy zdjęcia ze ślubu!

Spróbowaliśmy słynnego precla Roberta Lewandowskiego

W środę został rozegrany pierwszy półfinał 2. Edycji Ligi Narodów UEFA. Na San Siro w Mediolanie Hiszpania pokonała Włochy 2:1. W czwartek w Turynie Belgia zmierzy się z Francją. Mecz o 3. miejsce i finał zaplanowano na niedzielę.

Pierwszą edycję Ligi Narodów UEFA w 2019 roku wygrała reprezentacja Portugalii.

Wszystko jasne. Wiemy, kiedy odbędzie się losowanie grup EURO 2024

Sonda
Ile punktów zdobędzie reprezentacja Polski podczas październikowych meczów el. MŚ?
Najnowsze