OFICJALNIE: Paulo Sousa trenerem reprezentacji Polski! Kim jest? NAJWAŻNIEJSZE FAKTY

2021-01-21 15:44 ŁOLI
Paulo Sousa
Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

W ostatnich dniach, na polskich kibiców piłki nożnej, niczym grom z jasnego nieba spadła informacja, że Jerzy Brzęczek, dotychczasowy selekcjoner reprezentacji Polski pożegnał się ze swoim stanowiskiem. Niemal natychmiast zarówno fani biało-czerwonych, jak i dziennikarze zaczęli spekulować, kto mógłby go zastąpić na ławce trenerskiej. Jednym z ostatnich nazwiska pojawiających się w spekulacjach był Paulo Sousa, który właśnie otrzymał tę posadę.

Jerzy Brzęczek zastąpił Adama Nawałkę na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski w lipcu 2018 roku, jednak niemal od początku swojej przygody na ławce trenerskiej biało-czerwonych, musiał zmagać się z ogromną krytyką pod swoim adresem nie tylko ze strony fanów polskiej kadry, ale także dziennikarzy. Gdy wszystko wskazywało na to, że były menadżer m.in. Wisły Płock poprowadzi Polskę na zbliżających się mistrzostwach Europy, Zbigniew Boniek postanowił pożegnać się z dotychczasowym selekcjonerem. to sprawiło, że niemal od razu ruszyła karuzela z nazwiskami kolejnych trenerów, którzy mogą objąć kadrę po Jerzym Brzęczku. Jednym z nich okazał się Paulo Sousa, który ostatecznie otrzymał propozycję prowadzenia biało-czerwonych i na nią przystał. 

CZYTAJ TAKŻE: Opadła nam szczęka, gdy zobaczyliśmy wszystkie ODZNACZENIA Marcina Gortata. To prawdziwy BOHATER NARODOWY!

O zwolnieniu Jerzego Brzęczka dowiedzieliśmy się w poniedziałek 18 stycznia, natomiast konferencja prasowa Zbigniewa Bońka, na której wyjaśnił on powody podjęcia takiej decyzji odbyła się w czwartek 21 stycznia. To także wtedy dowiedzieliśmy się, że posada selekcjonera biało-czerwonych przypadł Paulo Sousie. 50-letni Portugalczyk może pochwalić się prowadzeniem w przeszłości m.in. Leicester City, FC Basel, Fiorentiny, a ostatnio Girondins Bordeaux.

Więcej na temat sylwetki nowego selekcjonera polskiej kadry przeczytacie tutaj: Kim jest Paulo Sousa, nowy selekcjoner reprezentacji? Piłkarze go lubią, kłóci się z prezesami

Brzęczek zwolniony, ale przeszedł do historii. To pierwszy raz
Najnowsze