Polacy nie wzięli rewanżu na Słowacji za Euro 2020. Wciąż czekają na zwycięstwo podczas ME w futsalu

2022-01-25 22:59
Reprezentacja Polski futsal
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski w futsalu

Po porażce w meczu otwarcia z Chorwacją (1:3), reprezentacja Polski w futsalu przystąpiła we wtorek (25 stycznia) do starcia o wszystko. Rywalami Biało-Czerwonych byli Słowacy, których kilka dni wcześniej rozbiła Rosja (7:1). Wydawało się, że podopieczni trenera Błażeja Korczyńskiego powalczą o zwycięstwo i wezmą w ten sposób symboliczny rewanż za porażkę piłkarzy podczas Euro 2020. Tak się jednak nie stało, a obie reprezentacje muszą zadowolić się punktem za remis 2:2.

Biało-czerwoni od początku spotkania z impetem ruszyli do natarcia, ale to rywale pierwsi mogli objąć prowadzenie, gdyby Matus Sevcik wykorzystał sytuację sam na sam z Michałem Kałużą. Bramkarza Słowaków zaskoczył w 8. z daleka minucie Tomasz Kriezel, po podaniu Michała Kubika z autu. Rywale mogli przed przerwą wyrównać, bowiem po uderzeniu Tomasa Drahovsky’ego piłka odbiła się od słupka.

Nieudany początek mistrzostw Europy w futsalu. Polska przegrała z Chorwacją

Po zmianie stron Słowacy zaatakowali, a gola mógł zdobyć… Patryk Hoły. Pomylił się minimalnie, lobując wysuniętego golkipera przeciwnika. W 25. minucie Sevcik „zamknął” rozegranie z autu przy dalszym słupku i doprowadził do wyrównania. Kolejną akcję ofensywną skutecznie zakończył gwiazdor reprezentacji Słowacji Drahovsky. Uciekł lewą stroną boiska, nie dał się zablokować i płaskim strzałem pokonał Michała Kałużę.

Polacy zerwali się do natarcia, z dystansu strzelali Sebastian Leszczak, Mikołaj Zastawnik i Michał Marek. Za każdym razem bramkarz Marek Karpiak radził sobie bezbłędnie. Skapitulował po akcji Sebastiana Wojciechowskiego z Hołym. Trenerowi biało-czerwonych Błażejowi Korczyńskiemu zależało na komplecie punktów, dlatego wprowadził w końcówce „lotnego” bramkarza, co jednak nie zmieniło wyniku.

We wcześniejszym wtorkowym spotkaniu tej grupy Rosja wygrała z Chorwacją 4:0 (3:0). Polacy w sobotę zagrają z liderem, Rosją. ME w futsalu odbyły się dotychczas 11-krotnie. Zwyciężali Hiszpanie (1996, 2001, 2005, 2007, 2010, 2012, 2016), Włosi (2003, 2014), Rosjanie (1999) i Portugalczycy (2018). Biało-czerwoni występują w finałach po raz trzeci w historii i drugi z rzędu. Nigdy jeszcze nie wygrali w nich meczu.