Autor: Cyfrasport Filip Rejczyk

Sukces juniorów na mistrzostwach Europy

Polska w półfinale EURO do lat 17! Filip Rejczyk bohaterem, co za gol [WIDEO]

2023-05-27 17:30

Reprezentacja Polski do lat 17 zameldowała się w półfinale mistrzostw Europy rozgrywanych na Węgrzech! Biało-czerwoni w ćwierćfinale pokonali 3:2 Serbię, a zwycięską bramkę zdobyli w końcówce spotkania. Pomocnik Filip Rejczyk przymierzył wyśmienicie i bramkarz Serbów był bez szans. Co to był za gol! To trzeba koniecznie zobaczyć!

O finał zagrają z Niemcami

Polacy do fazy pucharowej awansowali z pierwszego miejsca. Wygrali z Węgrami i Irlandią, a na koniec zmagań przegrali z Walią. W ćwierćfinale od razu zaatakowali Serbów i szybko poradzili sobie z obroną rywali. Jako pierwszy zrobił to Jakub Krzyżanowski, który na raty pokonał golkipera z Bałkanów. Polacy atakowali, ale nie zdołali już w tej części podwyższyć wyniku. Za to w drugiej połowie Serbowie wyrównali. Jednak odpowiedź naszej drużyna była błyskawiczna, bo rzut karny pewnie wykorzystał rezerwowy Daniel Mikołajewski. Tyle że Serbowie nie rezygnowali i po ośmiu minutach po raz dugi pokonali Miłosza Piekutowskiego. Jednak ostatnie słowo należało ponownie do podopiecznych trenera Marcina Włodarskiego. Minutę przed końcem Filip Rejczyk technicznym strzałem z rzutu wolnego zapewnił wygraną i awans do półfinału. Trzeba podkreślić, że młody gracz Legii Warszawa zrobił to perfekcyjnie.

Polacy się nie poddali

Na tym etapie zmierzymy się z Niemcami. Mecz zostanie rozegrany 30 maja. Polska zakwalifikowała się także do mistrzostw świata. - Długo rozmawialiśmy przed rzutem wolnym, kto czuje się najpewniej - tłumaczył pomocnik Filip Rejczyk w rozmowie z TVP Sport. - Powiedziałem, że biorę i wpadło. Nie zatrzymujemy się. Wstrzymuję łzy szczęścia, ale nie rozpłaczę się. To niesamowite uczucie po strzeleniu gola. W pierwszej połowie docisnęliśmy rywali. W drugiej za to zaczęła się "odbijanka", a Serbowie wyrównali. Jednak nie poddaliśmy się. To sukces drużyny - podsumował bohater Polaków w TVP Sport.

Skład Polski: Miłosz Piekutowski - Dominik Szala, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski - Krzysztof Kolanko, Maksymilian Sznaucner (77. Oskar Tomczyk), Karol Borys (71. Igor Brzyski), Filip Rejczyk, Filip Wolski (77. Michał Gurgul) - Mateusz Skoczylas, Mike Huras (54. Daniel Mikołajewski)

Czy Polska zostanie mistrzem Europy do lat 17?