Polska – Walia RELACJA NA ŻYWO Liga Narodów Polska – Walia LIVE ONLINE mecz Polski dzisiaj 1.06

Autor: Cyfra Sport

Polska wygrywa z Walią po wielkich męczarniach! Zdecydowała sama końcówka spotkania

2022-06-01 20:09

Reprezentacja Polski od wygranej z Walią rozpoczęła swoją przygodę z kolejną edycją Ligi Narodów. Przebieg spotkania nie mógł jednak zachwycać kibiców, bowiem przez długi czas nasi reprezentanci nie radzili sobie najlepiej z rywalem, który do spotkania przystąpił w dość eksperymentalnym składzie. Polacy jako pierwszy stracili gola, jednak w końcówce zdołali zdobyć dwie bramki i ostatecznie to oni dopisują 3 punkty do swojego konta.

Polacy od początku starali się kreować więcej okazji, jednak nie przekładało się to na gole. Świetne okazje marnowali Piotr Zieliński, Robert Lewandowski i Adam Buksa. Walijczycy szybko zorientowali się, że Polaków można zaskoczyć i długimi fragmentami blokowali nasze akcje, a po odbiorze piłki groźnie kontrowali, choć w kluczowych momentach obrońcy i debiutujący bramkarz Kamil Grabara nie zawodzili.

W drugiej odsłonie obraz meczu niewiele się zmienił, ale Walijczycy w końcu wykorzystali jedną ze swoich okazji. W 52. minucie Jonathan Williams nie niepokojony przez żadnego z polskich defensorów przymierzył zza pola karnego, piłka skozłowała jeszcze przed Grabarą i wpadła do siatki. Wydaje się, że polski golkiper mógł zrobić nieco więcej w tej sytuacji. Długimi minutami wydawało się, że Polacy nie mają pomysłu, jak skruszyć obronę Walii inaczej niż dośrodkowaniami zagrywanymi przez Puchacza. W 72. minucie polski pomocnik w końcu zagrał jednak w odpowiedni sposób, wycofując piłkę do Kamińskiego, który ograł dwóch rywali i płaskim strzałem pokonał Hennesseya.

Podopieczni Czesława Michniewicza do końca walczyli o wygraną, choć okazji nie potrafili stworzyć zbyt wielu. Na szczęście w 85. minucie piłka po dużym zamieszaniu w polu karnym trafiła pod nogi Świderskiego, który z najbliższej odległości trafia do siatki. Wynik do końca nie uległ już zmianie i Polska może dopisać sobie 3 punkty po pierwszym meczu w fazie grupowej Ligi Narodów.

Polska - Walia 2:1 (0:0)

Bramki: Kamiński (72'), Świderski (85') - J. Williams (52')

Kartki: żółte: Bereszyński (61') - Morrell (29'), Norrington-Davies (75')

Polska: Grabara - Bereszyński, Glik, Bednarek, Puchacz (Zalewski 73') - Klich (Żurkowski 60'), Krychowiak (Grosicki 81'), Góralski (Kamiński 60') - Zieliński - Lewandowski, Buksa (Świderski 73').

Walia: Ward (Hennessey 46') - Gunter, Mepham, Norrington-Davies - Levitt, Morrell, Smith, Burns (N. Williams 62'), J. Williams (Thomas 77') - Moore (Harris 46'), James (Matondo 46').

Polska – Walia RELACJA Liga Narodów Polska – Walia LIVE ONLINE

Reprezentacja Polski rozegrała pod wodzą Czesława Michniewicza do tej pory dwa mecze. Jeden z nich był niezwykle ważny, bowiem decydował o awansie na mundial. Biało-Czerwoni pokonali w niezłym stylu Szwedów 2:0 i mogą spokojnie przygotować się do mistrzostw świata w Katarze. Jedną z form przygotowania będą oczywiście mecze w ramach Ligi Narodów, których część rozegrana zostanie właśnie w czerwcu. Pierwszym rywalem Polaków będą Walijczycy, którzy na rozstrzygnięcie swojego losu względem mistrzostw świata muszą jeszcze poczekać – ich finał barażów wciąż przed nimi. Polacy z pewnością będą chcieli wykorzystać to, aby zapunktować u siebie na Walijczykach i z dobrym nastawieniem przystąpić do rywalizacji z mocniejszymi Holendrami oraz Belgami.