Polska awansowała na Euro 2024! Szczęsny bohaterem

Autor: Cyfrasport Polska awansowała na Euro 2024! Szczęsny bohaterem

Horror w Cardiff

Polska jedzie na Euro 2024! Zwycięstwo z Walią po horrorze zakończonym w rzutach karnych! Szczęsny bohaterem

2024-03-26 23:30

Polska awansowała na Euro 2024! 120 minut meczu nie wystarczyło do strzelenia chociażby jednej bramki, a o ostatnim miejscu na tegorocznych mistrzostwach Europy zadecydowały rzuty karne. W nich zawodnicy obu drużyn radzili sobie znakomicie, aż w ostatniej dziesiątej serii Wojciech Szczęsny obronił uderzenie Daniela Jamesa! Dzięki zwycięstwu 5-4 to Biało-Czerwoni zagrają na Euro 2024 z Holandią, Francją i Austrią.

Walia - Polska 0:0 (0:0), 4-5 po rzutach karnych

Bramki: -

Kartki: James, Mepham (120+1' - czerwona za dwie żółte) - Piotrowski, Zalewski

Walia: Ward - N. Williams, Mepham, Davies, Rodon - Roberts (84', Brooks, 112', Broadhead), Ampadu, Wilson, J. James - Johnson (70', D. James), Moore

Polska: Wojciech Szczęsny - Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek (80', Bartosz Salamon), Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski (106', Taras Romanczuk), Bartosz Slisz, Nicola Zalewski - Piotr Zieliński (101', Sebastian Szymański) - Karol Świderski (80', Krzysztof Piątek), Robert Lewandowski

Mecz Polski z Walią nie przejdzie do historii piłki nożnej jako najpiękniejszy, ale może być początkiem pięknej historii Biało-Czerwonych. W 90 minutach regulaminowego czasu gry podopieczni Michała Probierza nie oddali nawet jednego celnego strzału, a w kilku sytuacjach mieli dużo szczęścia albo na posterunku stał Wojciech Szczęsny. Dogrywka niczego nie zmieniła - choć Polsce zaliczono celny strzał, kiedy płaska wrzutka Przemysława Frankowskiego leciała w światło bramki. W dodatkowej części gry słabiej prezentowali się też Walijczycy, a o wszystkim rozstrzygnęły karne, w których Szczęsny potwierdził, że był w Cardiff bohaterem. Na 10 strzałów tylko jeden był nieudany, ale był to ten ostatni, kiedy bramkarz Juventusu okazał się lepszy od Daniela Jamesa. Dzięki temu to Polska jedzie na Euro 2024! Poniżej nasza relacja na żywo z całego meczu Walia - Polska:

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum