Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Mistrzostwa świata w Katarze

Polska zostanie mistrzem świata w piłce nożnej? Znamy faworyta do zwycięstwa, dziennikarze ocenili Polaków!

2022-09-29 8:29

Do mistrzostw świata w Katarze pozostało już niewiele czasu, a dziennikarze "The Guardian" postanowili ocenić, kto jest faworytem do zwycięstwa Pucharu Świata. Wiemy już, jak oceniane są szanse reprezentacji Polski na sięgnięcie po trofeum i o ile jesteśmy dość dalecy do grona największych pretendentów, o tyle jesteśmy notowani o wiele wyżej od dwóch, grupowych rywali.

Reprezentacja Polski w piłkę nożną już za miesiąc będzie walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach świata. Dziennikarze "The Guardian" postanowili powiedzieć, kto według ich wygra światowy czempionat. O ile Polska nie jest w pierwszym szeregu faworytów dziennikarzy, o tyle jest w szeregu o wiele wyżej, niż dwóch rywali grupowych. Słowa dziennikarzy nie pozostawiają wątpliwości!

Faworyci do zdobycia mistrzostwa świata. Na którym miejscu jest Polska?

Według Guardiana piłkarska reprezentacja Polski jest 16. na miejscu drużyn, która może wywalczyć tytuł piłkarskiego mistrza świata. Faworytem do wygranej ma być Brazylia, a drugie miejsce, zdaniem dziennikarzy, zajmie Argentyna.

- Jedna porażka na 29 ostatnich meczów to wyjątkowy rekord; jedyną wątpliwością jest to, że nie grali z europejską drużyną od czasu przegranej z Belgią na ostatnim mundialu - mówią dziennikarze "The Guardian".

"The Guardian" ocenia Polaków. Lepsze miejsce, niż u grupowych rywali

O ile Polska jest traktowana przez dziennikarzy jako dopiero szesnasta drużyna w kolejce po mistrzostwo świata, o tyle Meksyk zajmuje aż 22 miejsce, a Arabia Saudyjska ostatnie, 32. miejsce w zestawieniu.

- Polska zawsze będzie walczyła o ucieczkę przed zarzutem, że są Robertem Lewandowskim plus 10 innych, ale naprawdę należy podać jeszcze obecność w składzie Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego oraz obecność świetnych bramkarzy. Czesław Michniewicz zastąpił Paulo Sousę na stanowisku trenera w styczniu, a forma w Lidze Narodów pod jego wodzą była niejednolita, zaliczył wygrane jedynie z Walią - wytłumaczyli swoje zdanie eksperci. 

Sonda
MŚ Katar 2022 - Polska wyjdzie z grupy?
Wojciech Szczęsny o meczu Polska-Walia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze