Polski napastnik ruszył do sądu. Chce od klubu prawie TRZY MILIONY!

2021-04-16 8:01 Marcin Długosz
Łukasz Teodorczyk
Autor: Vincent Van Doornick/Isosport/East News Łukasz Teodorczyk

Łukasz Teodorczyk w ostatnich latach zniknął nieco z radarów polskich kibiców. Obecnie jego kariera nie przebiega w tak efektowny sposób jak chociażby jeszcze kilka sezonów temu. Tym razem jednak się przypomniał, ale nie za sprawą swojej postawy boiskowej, a wystąpieniem na sądową ścieżkę przeciwko Anderlechtowi Bruksela. Gracz żąda od swojego byłego pracodawcy wypłacenia znacznych pieniędzy.

Po świetnym okresie w barwach Polonii Warszawa i Lecha Poznań, Łukasz Teodorczyk ruszył w 2014 roku na podbój lig zagranicznych. Najpierw znakomicie poszło mu na wschodzie Europy, w Dynamie Kijów. Dobre występy na Ukrainie przyciągnęły uwagę zespołów z lig zachodnich i ostatecznie gracz wylądował w 2016 roku w Anderlechcie Bruksela występując tam przez kolejne dwa lata. Gdy rozstał się z Belgami trafiając do włoskiego Udinese, rozpoczął jednak słabszy okres swojej kariery. Obecnie próbuje się odbudowac w belgijskim Charleroi.

Jan Błachowicz Super Sportowcem Marca "Super Expressu"!

A przy tym walczy w Sądzie Pracy w Belgii o naprawdę dużą kasę. Według belgijskich mediów, piłkarz twierdzi, że Anderlecht w dalszym ciągu zalega mu wielkie pieniądze z tytułu premii meczowych czy pensji miesięcznych. Cała kwota, o ktorą walczy Polak, opiewa ponoć na 600 tysięcy euro. Suma ta jest niebagatelna - w przeliczeniu na złotówki to bowiem ponad 2,7 miliona! Nie dziwi zatem, że piłkarz postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zawalaczyć o te pieniądze w sądzie.

Obecnie Łukasz Teodorczyk nie jest już powoływany do reprezentacji Polski, ale w przeszłości był częścią kadry. Z orzełkiem na piersi rozegrał dziewiętnaście meczów, w których udało mu się pięciokrotnie wpisać na listę strzelców. Był członkiem ekipy "Biało-czerwonych" na nieudanym dla niej mundialu w Rosji.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze