Losowanie grup MŚ 2022: O której?

i

Autor: AP PHOTO/DARKO BANDIC Losowanie grup MŚ 2022: O której?

Poważne osłabienie naszych rywali na mistrzostwach świata w Katarze! Gwiazdor nie zagra na mundialu

2022-05-17 18:58

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata w piłce nożnej rozegrane zostaną na przełomie listopada i grudnia. Polska na mundialu w Katarze zagra w grupie C odpowiednio z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. We wtorek okazało się, że jeden z najważniejszych piłkarzy Arabii w Katarze nie wystąpi. Wszystko przez dopingową wpadkę.

Komisja antydopingowa Arabii Saudyjskiej poinformowała, że Fahad Al-Muwallad został zawieszony na 18 miesięcy po tym, gdy w jego w organizmie wykryto niedozwolone substancje. Piłkarz zrzekł się prawa do otwarcia próbki B na rozprawie, podczas której sprawdzono wszystkie dokumenty dotyczącego tego przypadku. Nie podano nazwy substancji, którą zażywał piłkarz. Al-Muwallad był testowany przed półfinałowym meczem o Puchar Króla, w którym jego zespół Al-Ittihad 4 kwietnia przegrał 0:1 z drużyną Al-Feiha.

W oświadczeniu komisji antydopingowej podano, że: „okres zawieszenia Fahada Al-Muwallada we wszystkich rozgrywkach na szczeblu krajowym i międzynarodowym rozpoczyna się od tymczasowego zawieszenia, tj. od 28 marca tego roku”. Choć zawodnikowi wcześniej zabroniono brania udziału w jakichkolwiek zawodach, w oświadczeniu dodano, że będzie mógł wrócić do treningów w ostatnich dwóch miesiącach okresu zawieszenia.

Na jaw wyszły plany Michniewicza przed mundialem w Katarze. Reprezentacja Polski zrobi to na PGE Narodowym

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji

Już po raz drugi karierze, w ciągu trzech lat, Al-Muwallad miał pozytywny wynik testu antynarkotykowego. Piłkarz 9 maja 2019 roku otrzymał roczną dyskwalifikację za używanie zabronionych substancji podczas ligowego meczu z drużyną z Al-Nasr. 27-letni napastnik Al-Muwallad jest jednym z najbardziej znanych piłkarzy Królestwa Arabii Saudyjskiej. Jego bramka w meczu z Japonią zapewniła reprezentacji awans do finałów mistrzostwa świata 2018. W rosyjskim mundialu piłkarz niczym specjalnie się już nie wyróżnił.

Karierę zawodową rozpoczął w Al-Ittihad, gdy miał 16 lat. Dwa lata później zadebiutował w drużynie narodowej i strzelił swojego pierwszego gola dla Arabii Saudyjskiej przeciwko Chinom w kwalifikacjach mistrzostw Azji. Od tamtej pory został podstawowym piłkarzem reprezentacji, w barwach której rozegrał 68 meczów i strzelił 17 bramek. W roku 2022 Al-Muwallad rozegrał trzy mecze w podstawowym składzie Saudyjczyków. Arabia Saudyjska jest jednym z rywali Polski w pierwszej fazie MŚ w Katarze. Spotkanie tych drużyn odbędzie się 26 listopada w Ar-Rajjan.

Czesław Michniewicz ogłosił powołania do reprezentacji Polski! Tak zagramy w Lidze Narodów

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na MŚ 2022 w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze