Adam Buksa strzela gola San Marino

i

Autor: Cyfra Sport Adam Buksa strzela gola San Marino

Poważne osłabienie reprezentacji Polski! Napastnik nie zagra z powodu kontuzji

2021-11-02 20:09

Zbliżają się listopadowe mecze reprezentacji Polski. "Biało-czerwoni" zmierzą się w nich z Andorą oraz Węgrami. W spotkaniach tych nie pomoże im jednak powołany początkowo napastnik, Adam Buksa. Istotny dla selekcjonera Paulo Sousy zawodnik doznał kontuzji, po której czeka go pewna przerwa w grze.

Adam Buksa cieszy się uznaniem selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sousy. Portugalczyk nie wahał się stawiać na zawodnika New England Revolution nawet pomimo faktu, że liga amerykańska nie cieszy się w naszym kraju zbyt wielką popularnością i niektórzy podchodzą do niej z dystansem. Za oceanem "Buksik" pokazuje jednak fantastyczne umiejętności i rywalizował o koronę króla strzelców. Wiadomo już jednak, że jej nie zdobędzie.

ZOBACZ TEŻ: Paulo Sousa powiedział, czemu nie powołuje graczy z Ekstraklasy. Stanowcze słowa Portugalczyka

Tygodnie wieńczące sezon 2021 MLS napastnik spędzi bowiem na rehabilitacji. Jak poinformował rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakub Kwiatowski, Adam Buksa doznał kontuzji złamania III kości śródstopia. Na tę chwilę selekcjoner Paulo Sousa podjął decyzję, że nikt nie zostanie powołany dodatkowo w miejsce kontuzjowanego piłkarza na nadchodzące pojedynki z Andorą oraz Węgrami.

Sprawa ta może skomplikować nieco Adamowi Buksie plany na nadchodzące tygodnie. Głośno zrobiło się bowiem o możliwości jego transferu do jednej z zachodnich lig europejskich. Nie wiadomo, czy z powodu urazu nie będzie trzeba przełożyć tej idei, choć problem nie wygląda na tyle poważny, że mógłby rzutować na przyszłość aż tak szeroko.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Wach: Jestem najlepszym pięściażem wagi ciężkiej w Polsce
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze