Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

To już zaraz

Przełom w sprawie nowego selekcjonera! Padła konkretna data prezentacji, kibice mogą odliczać godziny

2023-01-20 18:03

Wszystko wskazuje na to, że oczekiwanie na nowego selekcjonera reprezentacji Polski dobiegło już końca. Coraz głośniej mówi się, że wybrańcem Cezarego Kuleszy został Paulo Bento, a w mediach pojawiła się nawet data prezentacji nowego trenera! Przełomowe wieści przekazał "Przegląd Sportowy Onet", a kibice mogą już odliczać godziny.

Pożar wokół reprezentacji Polski trwa od mistrzostw świata. Pomimo spełnienia założonego celu, jakim było wyjście z grupy, Czesław Michniewicz pożegnał się z kadrą. PZPN postanowił nie przedłużać kontraktu byłego selekcjonera, który stał się twarzą "afery premiowej" i złego wizerunku drużyny. Cezary Kulesza uznał, że czas na rewolucję i wszystko wskazuje na to, że postawi na zagranicznego trenera. Następcą Michniewicza ma zostać Paulo Bento - takie informacje już w czwartek przekazało TVP Sport. Portugalczyk miał przekonać prezesa polskiego związku bardziej niż m.in. Vladimir Petković czy Steven Gerrard i wszyscy nastawiają się na jego powitanie. Do tego ma dojść już za kilka dni!

Przełom w sprawie nowego selekcjonera! Padła konkretna data prezentacji

"Przegląd Sportowy Onet" poinformował, że pierwsza konferencja nowego selekcjonera ma odbyć się 24 stycznia. To właśnie we wtorek, dzień przed zapowiadanym od dłuższego czasu zarządem PZPN, opinia publiczna ma poznać wybrańca Kuleszy. Tego dnia pozostaną równo dwa miesiące do pierwszego meczu Polski w eliminacjach Euro 2024. Właśnie 24 marca nowy trener zaliczy swój debiut, a wszystko wskazuje na to, że na ławce zasiądzie Bento.

"PZPN planuje organizację konferencji, podczas której przedstawi selekcjonera, właśnie we wtorek. Odbędzie się na PGE Narodowym. Związek wynajął już firmę, która zajmuje się organizacją tego typu eventów" - można przeczytać w "PSO". Jedno jest pewne - dzień ogłoszenia selekcjonera jest już naprawdę blisko, a kibice mogą powoli chłodzić szampany i odliczać godziny do powitalnej konferencji.

Sonda
Czy Paulo Bento to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji?
Paulo Bento selekcjonerem reprezentacji Polski? Jego rywale to Vladimir Petković i Fernando Santos
Najnowsze