Fernando Santos

i

Autor: AP PHOtO Fernando Santos

Witamy nowego selekcjonera

Przemysław Ofiara: Polska zasługuje na trenera z prawdziwego zdarzenia. A Santos na szansę [KOMENTARZ]

2023-01-24 16:33

Dawno nie było selekcjonera, który przyjmowany byłby w Polsce z tak dużym kredytem zaufania. Trudno jednak dziwić się entuzjazmowi kibiców i dziennikarzy. Kiedy ostatnio reprezentację obejmował selekcjoner mający tak bogatą gablotę z sukcesami, z mistrzostwem Europy włącznie? Poprzednie tak duże nazwisko w kadrze to Leo Beenhakker, który na początku pracy w Polsce wszystkich nas oczarował - pisze w swoim felietonie Przemysław Ofiara.

Kończył jednak sfochowany i obrażający Polaków tekstami o drewnianych chatkach. Jeżeli zatem mielibyśmy się czegoś obawiać, to że z czasem ego Santosa może próbować przerosnąć nasze polskie podwórko. Możemy się też lękać, że styl gry niewiele się zmieni, bo Santos, podobnie jak jego poprzednik Czesław Michniewicz jest zwolennikiem pragmatycznego stylu gry, nastawionego przede wszystkim na obronę.

Na konferencji prasowej pomimo zaawansowanego wieku (69 lat) brzmiał jednak rześko i rzeczowo, szybko zyskując uznanie. Brzmiał niezwykle obiecująco. I choć pamiętamy, że jeszcze piękniej mówił jego rodak Paulo Sousa (a nawet dziękował za pytania), to Santosowi po prostu należy się szansa, na którą zasłużył dzięki latom wypełnionym sukcesami. My natomiast, zasłużyliśmy wreszcie na selekcjonera z prawdziwego zdarzenia. Dzień dobry panie Santos, powodzenia!

Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze