Rekord Roberta Lewandowskiego! W ten sposób przeszedł do historii

2019-10-10 21:05 MD
Robert Lewandowski
Autor: CyfraSport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski przeszedł do historii polskiego futbolu! W czwartkowym meczu z Łotwą zanotował swój 109. oficjalny występ w reprezentacji Polski. W ten sposób stał się samodzielnym liderem w klasyfikacji zawodników z najdłuższym stażem w biało-czerwonych barwach. Kapitan polskiego zespołu ma obecnie o jedno spotkanie rozegrane więcej od innego czynnego reprezentanta, Jakuba Błaszczykowskiego.

"Lewy" zadebiutował w kadrze niemal 11 lat temu - 10 września 2008 roku. Od tej pory strzelił w narodowych barwach 57 bramek i walnie przyczynił się do największych sukcesów biało-czerwonych w kończącej się dekadzie, takich jak wywalczony w 2016 roku we Francji ćwierćfinał mistrzostw Europy. Z liczbą trafień, jaką zanotował z orzełkiem na piersi, jest także najskuteczniejszym piłkarzem w historii polskiej kadry. Drugi w tej klasyfikacji Włodzimierz Lubański ma na koncie 48 bramek.

Lewandowski przewodzi oczywiście Klubowi Wybitnego Reprezentanta, który zrzesza piłkarzy z największą liczbą występów w biało-czerwonej drużynie. Do 2014 roku Klub zrzeszał graczy, którzy rozegrali minimum 60 pojedynków dla Polski, od tego czasu natomiast pułap wejście zwiększono do 80 zanotowanych potyczek. Bezpośrednio za obecnym kapitanem kadry plasuje się Jakub Błaszczykowski, który dla kadry zagrał 108 razy. Oprócz tej dwójki, trzycyfrową liczbę występów w reprezentacji Polski zanotowali jeszcze Michał Żewłakow (102) i Grzegorz Lato (100).

Klub Wybitnego Reprezentanta Polski zrzesza łącznie 42 piłkarzy. Z tego grona tylko Błaszczykowski i Lewandowski mają jeszcze szansę poprawić swoje statystyki.

Najnowsze