Paweł Dawidowicz

i

Autor: Cyfrasport Paweł Dawidowicz

Kolejny Polak w Anglii?

Reprezentant Polski trafi do Premier League? Znany komentator nie ma wątpliwości, to byłby prawdziwy hit

2022-08-29 22:58

Odkąd Paweł Dawidowicz trafił przed trzema laty do Hellasu Werona, konsekwentnie buduje swoją markę na Półwyspie Apenińskim. 27-letni zawodnik dobrymi występami zapracował najpierw na powołania do reprezentacji Polski, a niewykluczone, że w najbliższych dniach uda mu się przenieść do Premier League. Tak przynajmniej twierdzi komentator Viaplay oraz TVP – Mateusz Borek. Zdaniem dziennikarza Dawidowiczem bardzo mocno zainteresowane jest bowiem Fulham.

Paweł Dawidowicz od momentu transferu definitywnego do Werony konsekwentnie buduje swoją markę w Serie A. Najwyraźniej dobre występy defensora dostrzegli także scouci spoza Półwyspu Apenińskiego, wg najnowszych doniesień bardzo prawdopodobny jest bowiem scenariusz, w którym 27-latek jeszcze w letnim oknie transferowym przeniesie się na Wyspy. Wg informacji przekazanych przez Mateusza Borka w programie „Moc Futbolu” na Kanale Sportowym Dawidowiczem zainteresowane są dwa kluby Premier League – Fulham oraz Leicester City.

Na ten moment wydaje się, że wychowankowi Sokoła Ostróda bliżej jest do pierwszego z wymienionych klubów. Beniaminek wciąż szuka wzmocnień, które zwiększyłyby jego szanse na utrzymanie w elicie, a jedno z potencjalnych wzmocnień klubowi włodarze widzą właśnie w Dawidowiczu. Trzeba przy tym nadmienić, że potencjalny nowy pracodawca bierze na siebie spore ryzyko. 27-latek ostatnie miesiące poświęcił bowiem na rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie, do gry powrócił dopiero na sam koniec ubiegłego sezonu. Cała sprawa powinna wyjaśnić się do końca sierpnia, właśnie wtedy zamyka się bowiem letnie okno transferowe.

Paweł Dawidowicz jest wychowankiem Sokoła Ostróda, ale na szerokie wody wypływał dopiero w barwach Lechii Gdańsk. To właśnie obiecujące występy w gdańskim klubie sprawiły, że zainteresowała się nim Benfica, która latem 2014 roku sprowadziła go za 2,5 mln euro. W Portugalii defensor furory nie zrobił – był wypożyczany kolejno do VfL Bochum, Palermo oraz Hellasu Werona. Ostatni z tych klubów zdecydował się na wykupienie Polaka, co okazało się strzałem „w dziesiątkę”. W barwach klubu z miasta Romeo i Julii 27-latek zaliczył już 101 występów, w trakcie których strzelił dwie bramki.

Sonda
Czy Premier League to odpowiedni kierunek dla Pawła Dawidowicza?
Najnowsze