Robert Lewandowski podjął kluczową decyzję. Wiemy, kiedy przejdzie operację

2019-11-10 11:56 DaO
Robert Lewandowski, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski przeżywa swój najlepszy okres w karierze. Jest jak maszyna do zdobywania bramek. I choć mówiło się o nim w taki sposób już wcześniej, to obecnie brakuje przymiotników na określenie tego, co reprezentant Polski wyczynia w barwach Bayernu Monachium. Bicie kolejnych rekordów mógł przerwać mu drobny uraz, który wymaga zabiegu. Lewandowski podjął decyzję, kiedy przejdzie operację.

Polak jest na ustach całego świata. Trudno, aby było inaczej skoro w każdym z dotychczasowych jedenastu meczów Bundesligi zdobywa co najmniej jedną bramkę. Jeśli Lewandowski utrzyma swoją niebywałą skuteczność na długo zapisze się na kartach historii i Bayernu i ligi niemieckiej. Co więcej, polski zawodnik gola za golem strzela nawet z drobnym urazem.

O problemach zdrowotnych Lewandowskiego mówi się już od kilku tygodni. Zawodnik mistrza Niemiec musi zmagać się z przepukliną pachwinową. Uraz ten na razie nie wyklucza "Lewego" z gry, bo nie odczuwa bólu, o czym sam piłkarz powiedział po meczu Ligi Mistrzów z Olympiakosem Pireus. - Na razie nie ma problemu, bo nie odczuwam bólu. Nie będzie to duża operacja, ale będę musiał sobie zrobić dwa tygodnie przerwy - przyznał Polak.

Zabieg jest konieczny. Pytanie, jakie trapiło kibiców i Bayernu i reprezentacji Polski było jedno, kiedy Lewandowski odda się w ręce lekarzy? Mogło stać się to w najbliższej przerwie na występy kadry, albo w przerwie zimowej. I tak, jak przed kilkoma dniami podawał niemiecki "Kicker", decyzja zapadła w niedzielę.

Dziennikarze magazynu informują, że Lewandowski zdecydował się na operację w trakcie przerwy zimowej. To dobra informacja dla polskich kibiców, bo oznacza to, że napastnik zagra w najbliższych meczach reprezentacji z Izraelem i ze Słowenią. Choć Polacy mają już zapewniony awans, nadal walczą o pierwszy koszyk w losowaniu grup Euro 2020.