Sensacja w Liverpoolu (zdjęcia+video!)

2010-01-14 10:11

Zespół Grzegorza Rasiaka (31 l.) - Reading FC - wyeliminował wielki Liverpool w meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii.

Po remisie w pierwszym meczu (1:1), mecz powtórkowy już na Anfield Road miał być formalnością dla faworyzowanych "The Reds".

Przeczytaj koniecznie: Urodziny Rasiaka

Pierwszą bramkę rewanżowego meczu zgodnie z przewidywaniami strzelił Liverpool, a właściwie obrońca Reading - Ryan Bertrand (21 l.) od którego odbiła się piłka po strzale Stevena Gerrara (30 l.).

Zobacz zdjęcia

Do 92. minuty wydawało się, że nic więcej się nie wydarzy. Jednak zimnej krowi w polu karnym zabrakło Yossiemu Banayounowi (30 l.), który podciął zawodnika Reading, a sędzia podyktował rzut karny i chwile później było już 1:1.

Podłamani obrotem spraw piłkarze Liverpoolu zwolnili, co wykorzystał Shane Long (23 l.), który w dogrywce strzelił głową na na 2:1.

Sensacja stała się faktem i tak wlekący się pod koniec tabeli "Championship" - Reading wyeliminował wielki Liverpool. Rasiak przebywał na boisku do 65-tej minuty gry.

Liverpool - Reading 1:2 (1:0, 1:1, 1:2)
Bramki: Bertrand 45'+1 (sam.) - Sigurdsson 90'+4 (k) Long 100'