Michael Izunwanne

Autor: Łukasz Grochala/CYFRASPORT

Młodzież w natarciu

Świetny występ reprezentacji U-17. Wysoka wygrana ze Słowacją i awans do ćwierćfinału ME!

2024-05-27 19:51

Nareszcie sukces naszej reprezentacyjnej piłki. Kadra U-17 wygrała ze Słowacją 4:0 w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy na Cyprze. Podopieczni trenera Rafała Lasockiego awansowali do ćwierćfinału.

Polakom potrzebne był zwycięstwo ze Słowacją, ale jednocześnie korzystny wynik w meczu Włoch – Szwecja. O to pierwsze zadbali sami, bo od początku dyktowali warunki gry. Już po pół godzinie prowadzili 2:0 po golach Michaela Izunwanne i Oskara Pietuszewskiego. Ten pierwszy, występujący w Austrii Wiedeń, tuż przed przerwą dorzucił jeszcze jednego gola i mecz praktycznie był rozstrzygnięty. W drugiej połowie Biało- czerwoni spokojnie kontrolowali grę, a czwartą bramkę, ustalającą wynik na 4:0 strzelił Stanisław Gieroba.

Podolskiemu na „stare lata” przybyło obowiązków. Nowa rola byłego mistrza świata w Górniku

Bardziej niepokoił naszych piłkarzy przebieg meczu Włochów ze Szwedami, który decydował o losach Polaków. Aż do 75 minuty było bardzo niespokojnie, bo Szwedzi prowadzili po golu Freda Bozicevicia i taki wynik zapewniał im awans kosztem Polaków. Na szczęście Włosi mający już awans w kieszeni nie odpuścili, i w ostatnim kwadransie zdobyli dwie bramki. Wyrównał Cristian Cama, a wynik meczu na 2:1 dla Italii ustalił Francesco Camarda. Dzięki temu jego drużyna zajęła 1 miejsce w grupie z kompletem 9. punków przed Polską z 4. punktami. Oba zespoły awansowały do ćwierćfinału. W nim Biało-czerwoni zmierzą się ze zwycięzcą grupy D, w której jeszcze trwa rywalizacja. Do pierwszego miejsca kandydują aż trzy drużyny – Portugalia, Anglia i Francja.

Nowy trener blisko Bayernu Monachium. Bawarczycy zapłacą miliony za jego wykup

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Włosi pokonali Szwecję 2:1, dzięki czemu Polacy awansowali do ćwierćfinału Euro U17❗️🇵🇱 <a href="https://t.co/m7ws2jbZr6">pic.twitter.com/m7ws2jbZr6</a></p>&mdash; TVP SPORT (@sport_tvppl) <a href="https://twitter.com/sport_tvppl/status/1795136153953161268?ref_src=twsrc%5Etfw">May 27, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>