Szczęsny porównał Nawałkę z Brzęczkiem! Ocenił, który z nich jest lepszy

2020-03-27 17:39 MD
Wojciech Szczęsny, Jerzy Brzęczek
Autor: CyfraSport Wojciech Szczęsny, Jerzy Brzęczek

W pierwszym odcinku nowego sezonu programu "Prosto w Szczenę" na kanale "FootTruck" bramkarz reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny, musiał zmierzyć się z kilkoma niewygodnymi pytaniami, które zadał mu dziennikarz Łukasz Wiśniowski. Jedno z nich dotyczyło porównania byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Adama Nawałki, z tym obecnym - Jerzym Brzęczkiem.

Jeżeli chodzi o futbol klubowy, to Szczęsny bez wątpienia należy do grona najważniejszych polskich piłkarzy. Jest przecież podstawowym bramkarzem Juventusu, każdego roku walcząc o najwyższe możliwe laury we Włoszech oraz w Lidze Mistrzów. Jego przygoda z reprezentacją kraju często zawiera w sobie trudne momenty. Tak było choćby na Euro 2012, gdzie golkiper ujrzał czerwoną kartkę w meczu otwarcia z Grecją. Na Euro 2016 doznał kontuzji już na samym starcie, zaś mundial 2018 nie wyszedł całej drużynie.

Bohater reptezentacji złożył życzenia gwieździe Bayernu. Co za PODTEKST!

Od jesieni 2013 do lata 2018 Szczęsny współpracował w reprezentacji z Nawałką, którego potem zastąpił piastujący stanowisko selekcjonera do dziś Brzęczek. Jak obaj panowie wypadają w porównaniu według polskiego bramkarza? - W prowadzeniu grupy Adam Nawałka jest jednym z najlepszych trenerów, jakich ja w życiu widziałem. Z racji doświadczenia i wieku trener Nawałka był w tym lepszy - przyznał bramkarz Juventusu.

Kluby PKO Ekstraklasy mogą OBNIŻAĆ piłkarzom wynagrodzenia. Jest uchwała

Dodał potem jednak także: - Jeżeli chodzi o bardziej nowoczesne postrzeganie piłki nożnej, to taktycznie trener Brzęczek jest trochę lepiej przygotowany.

Tak zestawienie Nawałki z Brzęczkiem widzi Szczęsny. A czy podobne zdanie na ten temat mają także polscy kibice? Ich opinie w tym względzie są podzielone, co da się odczuć przy okazji niemal każdego kolejnego meczu reprezentacji.

Najnowsze