Autor: cyfrasport Krzysztof Piątek

Hat-trick reprezentanta

Tak to robi Pan Piłkarz! Krzysztof Piątek zaszokował ligę turecką, zabrało mu to niewiele ponad kwadrans!

2024-09-01 20:56

Krzysztof Piątek, autor trafienia w meczu z Austrią podczas EURO, mocno zaczął obecny sezon ligowy. Jego Basaksehir dopchał się fazy ligowej Ligi Konferencji również dzięki – w sumie – czterem trafieniom Polaka. Ten bilans „poprawił” jeszcze przed dwoma tygodniami trafieniem do siatki Alanyasporu w Süperlig, a w niedzielny wieczór przypomniał Turkom – i całemu światu – że przydomek „El Pistolero” wziął się nie tylko ze sposobu celebrowania goli, ale i z niezwykłych snajperskich umiejętności.

Rewolwerowiec z Dzierżoniowa mecz 4. kolejki z Alanyasporem rozpoczął na ławce. I z tejże ławki obserwował asystę Jakuba Kałuzińskiego przy trafieniu Sama Larssona. Kiedy tuż przed końcem tej części spotkania Szwed podwyższył na 2:0 wydawało się, że goście wywiozą ze Stambułu trzy punkty. W grze pozostawił gospodarzy jednak kontaktowy gol João Figueiredo jeszcze w 1. połowie, a sygnał do szukania punktów dał miejscowym Deniz Turuc w 62. minucie.

Michał Probierz w składzie karabinów. Kandydaci do reprezentacyjnego składu walczą o uznanie selekcjonera

Zaraz potem swój festiwal rozpoczął Krzysztof Piątek, który pojawił się na boisku wraz z rozpoczęciem 2. połowy.

Ta bramka padła w 64. minucie i dawała gospodarzom prowadzenie. Ale reprezentant Polski – zapewne mocno podbudowany ubiegłotygodniową nominacją od Michała Probierza do kadry na spotkania Ligi Narodów ze Szkocją i Chorwacją – nie zamierzał się zatrzymywać. I zrobił to.

Boiskowy zegar pokazywał 72. minutę – a więc osiem minut od poprzedniego trafienia. I polski napastnik tego dnia przyjął sobie właśnie taki dystans czasowy między kolejnymi bramkami. Hat-tricka skompletował bowiem w 80. minucie. W sumie potrzebował na to niewiele ponad kwadrans.

Po trzech meczach ligowych (spotkanie z Samsunsporem drużyna Piątka przełożyła) Basaksehir zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a „El Pistolero” – z czterema trafieniami na koncie – z wespół z Edinem Dżeko z Fenerbahce otwiera klasyfikację strzelców. Wygląda na to, że u progu sezonu o jego dyspozycję selekcjoner może być spokojny.

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum