Grzegorz Krychowiak otrzymał niezwykle ważną wiadomość

i

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak otrzymał niezwykle ważną wiadomość

To już pewne. Grzegorz Krychowiak zmienia klub

2021-07-31 16:29

O potencjalnym transferze Grzegorza Krychowiaka mówiło się od kilkunastu dni. Teraz rosyjskie media nie mają już wątpliwości – nowym klubem reprezentacji Polski zostanie FK Krasnodar. 31-latek kończy tym samym swoją trzyletnią przygodę z Lokomotiwem Moskwa. Wciąż będzie miał jednak okazję występować w rosyjskiej Priemjer-Lidze.

Kiedy latem 2018 roku Lokomotiw Moskwa wypożyczał Grzegorza Krychowiaka z Paris Saint-Germain wydawało się, że 31-latek nie będzie już w stanie wrócić do dyspozycji z czasów gry w Sevilli. Do tego poziomu „Krycha” faktycznie nie doszedł, ale bez dwóch zdań w lidze rosyjskiej odżył. W czasie trzyletniego pobytu w Lokomotiwie uzbierał 109 meczów, w trakcie których zdołał strzelić 23 bramki oraz zaliczyć 15 asyst. Szczególnie udany pod względem liczb był dla urodzonego w Gryficach zawodnika. Krychowiak we wszystkim rozgrywkach aż 11-krotnie umieszczał bowiem futbolówkę w bramce rywali (9 bramek w lidze), dorzucając przy tym 4 asysty. Takie dokonania najwyraźniej nie przekonały jednak nowego opiekuna moskiewskiej drużyny, Niemca Ralfa Rangnicka. 63-latek po objęciu sterów w Lokomotiwie uznał bowiem, że niezbędne jest „przewietrzenie” szatni, co oznacza pozbycie się kilku doświadczonych piłkarzy. Jednym z nich był właśnie Krychowiak.

Piłkarz doznał kontuzji podczas uprawiania SEKSU! Najdziwniejsze urazy w historii | Futbologia

Transfer w 100% pewny

Choć do oficjalnego ogłoszenia transferu jeszcze nie doszło, rosyjski portal Championat.com nie ma wątpliwości – Krychowiak zostanie nowym zawodnikiem FK Krasnodar. Polak został rzekomo zaoferowany kilku klubom, a oferta drużyny z Krasnodaru okazała się najkorzystniejsza. Rosyjscy dziennikarze informują nawet, że kluby szybko doszły do porozumienia, a 31-latek zdążył już nawet podpisać umowę z nowym klubem. Reprezentant Polski w ciągu kilku najbliższych dni ma oficjalnie stać się zawodnikiem FK Krasnodar.

Grzegorz Krychowiak – przebieg kariery

Grzegorz Krychowiak jest wychowankiem Stali Szczecin, z której w wieku 15 lat trafił do akademii Arki Gdynia. Dwa lata później „Krycha” wyemigrował do Francji, zostając zawodnikiem Girondins Bordeaux. W kolejnych latach reprezentował także barwy takich zespołów jak FC Nantes, Stade Reims, FC Sevilla oraz Paris Saint-Germain, z którego w 2018 roku trafił do Lokomotiwu Moskwa (najpierw na roczne wypożyczenie, następnie transfer definitywny). Krychowiak ma także na koncie 82 występy w dorosłej reprezentacji Polski. Dla biało-czerwonych strzelił 4 gole.

Najnowsze