Robert Lewandowski, Borussia Dortmund

Autor: East News

Trzecia z rzędu porażka Borussii Dortmund u siebie. Szanse na mistrzostwo uciekają

2013-12-21 17:00

Hertha Berlin okazała się lepsza od Borussii i wygrała Dortmundzie 2:1. Ta porażka oznacza, że BVB notuje najgorszą serię meczów u siebie od 2000 roku.

23 listopada Borussia przegrała na własnym stadnio 0:3 z Bayernem Monachium. Dwa tygodnie przyszła przegrała 0:1 z Bayerem Levekusen, a teraz z Herthą Berlin. Ostatni raz taką serię piłkarze z Dortmundu notowali w 2000 roku.

SKOKI NARCIARSKIE. KIM JEST JAN ZIOBRO - SENSACYJNY ZWYCIĘZCA Z ENGELBERGU

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili już o 7. minuty po golu Marco Reusa. Potem - w 23. minucie - wyrównał Ramos, a wynik meczu jeszcze przed przerwą ustalił Allagui. W drugiej połowie Borussia próbowała odrobić straty ale ta sztuka się piłkarzom Jurgena Kloppa nie udała. Robert Lewandowski spędził na boisku 90. minut, Łukasz Piszczek wszedł na początku drugiej połowy, a Jakuba Błaszczykowskiego w 56. minucie zmienił Hofmann. Borussia jest trzecia w tabeli Bundesligi, ale do Bayernu, który rozegrał o jeden mecz mniej, trafi już 12 punktów.