Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

TVP może zbić miliony na mistrzostwach świata. Reklamy podczas meczów Polaków kosztują fortunę, porażające kwoty

2022-07-01 12:18

Po raz drugi z rzędu reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach świata. W XXI wieku taka sytuacja nie miała jeszcze miejsca, ale dzięki pokonaniu Szwecji w barażach, biało-czerwoni znów powalczą z najlepszymi zespołami na globie. Mecze nie tylko Polaków będzie można obejrzeć w TVP. Telewizja Polska podczas turnieju może liczyć na spory zastrzyk gotówki z reklam "okołomeczowych".

Mistrzostwa świata w piłce nożnej to po igrzyskach olimpijskich największa impreza sportowa na globie. Co cztery lata miliony kibiców na całym świecie rezerwują sobie cały miesiąc na piłkarskie emocje, bo obok takiej rywalizacji przejść obojętnie po prostu się nie da. Najbliższy mundial wystartuje w niestandardowym terminie, bo w połowie listopada.

Rajski urlop Kamila Glika z najbliższymi. I do tego w towarzystwie mistrza świata!

TVP zarobi na mundialu krocie. Podano kwoty

Wszystko przez to, że FIFA przyznała organizację mistrzostw świata Katarowi. A w lecie panują tam nieznośne temperatury i rozgrywanie meczów mijałoby się z celem. Co prawda w listopadzie nie będzie zdecydowanie chłodniej, ale warunki powinny być co najmniej przyzwoite. Najważniejsze jednak, że na mundialu ponownie wystąpi Polska.

Szczere wyznanie Igi Świątek o Radwańskiej. To sprawiło jej ogromną przykrość, nie miała żadnych szans

Podopieczni Czesława Michniewicza pod koniec marca zapewnili sobie udział na turnieju finałowym, a stało się tak za sprawą wygranych barażów przeciwko Szwecji. Mundial w Katarze będzie drugim z rzędu dla biało-czerwonej kadry. Mecze będzie można oglądać tylko na kanałach Telewizji Polskiej. A to oznacza, że TVP może liczyć na spory wpływ z reklam.

Sonda
Czy piłkarze odniosą sukces na mistrzostwach świata w Katarze?

Wielkie pieniądze dla TVP podczas mundialu

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl TVP zamierza sprzedawać reklamy w rekordowych cenach. Telewizja szacuje, że podczas mistrzostw świata przyciągnie przed telewizory nawet 30 milionów osób. Półminutowy spot reklamowy przy meczach Polaków kosztował będzie od 230 tys. zł do 591 tys. zł. Rzecz jasna najdroższa reklama będzie w dni meczu z Argentyną.

Cena spotu reklamowego w TVP Sport wynosiła będzie 18 tys. zł. Telewizja zabezpiecza się również na ewentualny finał z Polakami. Gdyby biało-czerwoni doszli do decydującego starcia, za jedną reklamę w TVP 1 będzie trzeba zapłacić aż 773,6 tys. zł. Jak łatwo policzyć, TVP na tegorocznym mundialu może zarobić miliony na reklamach.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze