W jakich miastach zagra Polska na Euro? Zbigniew Boniek zdradza konkretne nazwy!

2021-04-19 15:41 Marcin Długosz
Zbigniew Boniek
Autor: SE Zbigniew Boniek

Zbliżają się wielkimi krokami mistrzostwa Europy. Cały czas wydawało się, że reprezentacja Polski rozegra swoje mecze w fazie grupowej w Dublinie, ze Słowacją oraz Szwecją, oraz w Bilbao z Hiszpanią. Ostateczna decyzja wciąż nie zapadła, ale szanse, że kwestia ta nie ulegnie zmianie, spadły praktycznie do zera. Więcej konkretów w rozmowie z serwisem "meczyki.pl" zdradził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Eliminacyjne przetarcie

W ostatnich tygodniach reprezentacja Polski skupiła się na walce w eliminacjach do mistrzostw świata. "Biało-czerwoni" rywalizację o turniej w Katarze rozpoczęli przeciętnie. Najpierw zremisowali 3:3 w Budapeszcie z Węgrami, następnie pokonali 3:0 Andorę w Warszawie, a także ulegli 1:2 Anglii na Wembley. To mogło rozjaśnić kilka kwestii w zakresie kierunku, jaki drużyna narodowa obrała pod przewodnictwem selekcjonera Paulo Sousy, ale ze z pewnością pojawiło się jeszcze więcej pytań.

Michał Listkiewicz dla Super Expressu: „Powstanie Superligi to skok na kasę”

Teraz Euro

Trzy pojedynki inaugurujące kwalifikacje do mistrzostw świata to już jednak przeszłość. Za pasem są mistrzostwa Europy, które odbędą się w czerwcu oraz lipcu. Wszyscy kibice wspominają z uznaniem poprzednią przygodę Polaków podczas Euro, kiedy w 2016 roku ekipa prowadzona przez selekcjonera Adama Nawałkę zaszła aż do ćwierćfinału i miała ogromne szanse na wywlaczenie przepustki do najlepszej czwórki turnieju. W rzutach karnych odpadła jednak z Portugalią i epokowa szansa minęła z niedosytem.

Gdzie zagramy?

Na kilka tygodnie przed imprezą wciąż jednak nie wiadomo, gdzie odbędą się mecze. Lokalizacje w postaci Dublina i Bilbao wydają się bardzo wątpliwe z uwagi na obostrzenia pandemiczne. Światło na sprawę w rozmowie z "meczyki.pl" rzuca Zbigniew Boniek. - Sam wnioskowałem, że decyzja nie może być przeciągana w nieskończoność, bo bezpośrednio dotyczy naszej reprezentacji, a my musimy zdecydować, gdzie mamy mieć nową bazę na turniej. Dublin i Bilbao raczej nie sprostają wymogom UEFA. Nowe destynacje to być może Newcastle, Manchester, Londyn, Sewilla lub Petersburg - nakreślił szef PZPN, a ostateczną decyzję poznamy w ciągu kilku dni.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze