Wielki sukces piłkarzy AMP futbol. Polska walczy o medale EURO

2021-09-17 19:35
Polska AMP Futbol
Autor: Jan Graczynski/East News

Reprezentacja Polski AMP Futbolu pokonała Francję 2:0 w 1/4 finału ME rozgrywanych w Krakowie. W sobotnim półfinale Biało-Czerwoni zmierzą się z Hiszpanią.

Od pierwszego gwizdka podopieczni Marka Dragosza dyktowali swoje warunki. W 7. minucie Kamil Grygiel popisał się precyzyjnym strzałem z ostrego kąta i umieścił piłkę w siatce. Biało-czerwoni konsekwentnie dążyli do podwyższenia prowadzenia. Mieli kilka okazji, a najbliżej powodzenia był w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Bartosz Łastowski. Zawodnik Legii Warszawa trafił jednak w słupek.

Po przerwie Polacy wciąż przeważali. W 30. minucie znakomitej okazji nie wykorzystał Krystian Kapłon. Po strzale zawodnika Wisły Kraków piłka odbiła się od poprzeczki.W 35. minucie było już jednak 2:0. Grygiel znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Zawodnik Wisły Kraków był bliski skompletowania hat-tricka, ale po składnej, zespołowej akcji trafił w słupek.

JAN TOMASZEWSKI: Nie powinniśmy klękać przed meczami! Czy byliśmy kolonistami jak Anglicy?

"Byliśmy spokojni, bo znamy swoją wartość. Mecz był pod naszą kontrolą, wiedzieliśmy jak grają Francuzi i jak chcemy z nimi grać. Wszystko zostało zrealizowane. Szybko strzelony gol nam to ułatwił" – podsumował trener Dragosz.

W sobotnim półfinale (stadion Cracovii, godz. 15.00) Polacy zmierzą się z Hiszpanią, z którą w środowym meczu grupowym zremisowali 1:1. Hiszpanie w ćwierćfinale dość niespodziewanie – po rzutach karnych - wyeliminowali Anglików. W drugim półfinale Turcja zagra z Rosją.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych: Rosja – Włochy 2:0, Turcja – Irlandia 4:0, Hiszpania – Anglia 1:1, karne 7:6. W meczach o miejsca 9-14: Grecja – Izrael 3:1, Gruzja – Belgia 8:0.

Tytułu wywalczonego w 2017 roku bronią Turcy, Polacy zajęli wówczas trzecie miejsce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE