Polska AMP Futbol

Autor: Jan Graczynski/East News

Wielki sukces piłkarzy AMP futbol. Polska walczy o medale EURO

2021-09-17 19:35

Reprezentacja Polski AMP Futbolu pokonała Francję 2:0 w 1/4 finału ME rozgrywanych w Krakowie. W sobotnim półfinale Biało-Czerwoni zmierzą się z Hiszpanią.

Od pierwszego gwizdka podopieczni Marka Dragosza dyktowali swoje warunki. W 7. minucie Kamil Grygiel popisał się precyzyjnym strzałem z ostrego kąta i umieścił piłkę w siatce. Biało-czerwoni konsekwentnie dążyli do podwyższenia prowadzenia. Mieli kilka okazji, a najbliżej powodzenia był w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Bartosz Łastowski. Zawodnik Legii Warszawa trafił jednak w słupek.

Po przerwie Polacy wciąż przeważali. W 30. minucie znakomitej okazji nie wykorzystał Krystian Kapłon. Po strzale zawodnika Wisły Kraków piłka odbiła się od poprzeczki.W 35. minucie było już jednak 2:0. Grygiel znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Zawodnik Wisły Kraków był bliski skompletowania hat-tricka, ale po składnej, zespołowej akcji trafił w słupek.

JAN TOMASZEWSKI: Nie powinniśmy klękać przed meczami! Czy byliśmy kolonistami jak Anglicy?

"Byliśmy spokojni, bo znamy swoją wartość. Mecz był pod naszą kontrolą, wiedzieliśmy jak grają Francuzi i jak chcemy z nimi grać. Wszystko zostało zrealizowane. Szybko strzelony gol nam to ułatwił" – podsumował trener Dragosz.

W sobotnim półfinale (stadion Cracovii, godz. 15.00) Polacy zmierzą się z Hiszpanią, z którą w środowym meczu grupowym zremisowali 1:1. Hiszpanie w ćwierćfinale dość niespodziewanie – po rzutach karnych - wyeliminowali Anglików. W drugim półfinale Turcja zagra z Rosją.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych: Rosja – Włochy 2:0, Turcja – Irlandia 4:0, Hiszpania – Anglia 1:1, karne 7:6. W meczach o miejsca 9-14: Grecja – Izrael 3:1, Gruzja – Belgia 8:0.

Tytułu wywalczonego w 2017 roku bronią Turcy, Polacy zajęli wówczas trzecie miejsce.