Grzegorz Krychowiak, Jan Tomaszewski

i

Autor: Cyfrasport/Super Express Grzegorz Krychowiak, Jan Tomaszewski

Komentarz legendy

Włosy staną wam dęba, kiedy zobaczycie, jak Jan Tomaszewski skomentował koniec kariery Grzegorza Krychowiaka. Dawno nie wypowiedział takich słów

2023-09-26 14:23

15 lat i 100 meczów. Tyle Grzegorz Krychowiak (33 l.) grał w reprezentacji Polski. I koniec, więcej nie będzie. Pomocnik saudyjskiego Abha Club poinformował, że kończy karierę reprezentacyjną. Choć końcówkę gry w kadrze miał nieudaną, to kibice pamiętać będą wiele dobrych występów. - Brawo Grzesiek, swoje dla reprezentacji zrobiłeś! - komentuje Jan Tomaszewski.

Krychowiak debiutował w reprezentacji 14 grudnia 2008 roku w meczu z Serbią. Potem zaliczył jeszcze 99 spotkań, w których strzelił 6 goli. Występował na Euro 2012, Euro 2016, Euro 2020, a także mundialach 1998 i 2022. W najlepszej formie był w 2016 roku, kiedy to w dużej mierze dzięki jego świetnej grze reprezentacja doszła do ćwierćfinału, w którym po karnych przegrała z Portugalią.

- Rezygnuję z występów w reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom, którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle, ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach! - napisał w oświadczeniu Krychowiak. - Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję” – dodał.

Reprezentanci Polski żegnają Krychowiaka! Zieliński, Grosicki i reszta zabrali głos, piękne słowa!

Jacek Jaroszewski o sporze z Grzegorzem Krychowiakiem

Grzegorz Krychowiak kończy karierę reprezentacyjną

Wielkim fanem gry Krychowiaka był zawsze Jan Tomaszewski. Legendarny bramkarz wspierał „Krychę” nawet wówczas, gdy powołania do kadry dostawał na wyrost i w reprezentacji grał słabo.

- Zrobił to z klasą. Lepiej zakończyć ją jeden dzień za wcześnie, niż o rok za późno – mówi Tomaszewski. - W tych 15 latach był najlepszym defensywnym pomocnikiem w Polsce, który nie tylko grał w pomocy, ale ustawiał całą grę defensywną. Był po prostu wielki. Każdy musi kiedyś skończyć karierę. Właśnie teraz takie decyzje są na wagę złota. Nawet dziecko wie, że u nas musi być zmiana generacji, bo ci ludzie się zestarzeli. Moje zdanie jest takie, że myśmy już przegrali eliminacje, jeśli chodzi o 2. miejsce. Teraz trzeba robić drużynę na marcowe baraże, zostało ponad pół roku – dodał Tomaszewski, który nie omieszkał „zaczepić” Roberta Lewandowskiego.

- Teraz czekam na ruch Roberta. Moim zdaniem Robert powinien powinien podjąć taką samą decyzję, ale jeśli chodzi o opaskę kapitańską. Robert nie powinien zrezygnować z gry w kadrze, musi w niej być, bo jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Ale powinien oddać opaskę! - żąda Tomaszewski.

QUIZ. Grzegorz Krychowiak bez tajemnic? Co wiesz o gwieździe reprezentacji Polski?

Pytanie 1 z 10
W którym klubie zaczynał karierę Grzegorz Krychowiak?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze